Що світить українським туристам за підроблені тести на Covid-19

26 вересня 2020, 21:33

фото тематичне

З початку вересня Єгипет, Хорватія та ОАЕ ввели обов'язкову вимогу до всіх туристів - пред'явити результати тесту на Covid-19. Деякі українці купують підроблені довідки, але не проходять самого тестування, - пише "Газета по-українськи".

На такий крок ідуть через те, що зробити довідку дешевше. Вона коштує 400-500 грн, а ПЛР-тест у приватній лабораторії - 1-2 тис. грн.

Працівники Держприкордонслужби перевіряють довідки про зроблені тести на Covid-19 тільки на в'їзді в країну, а не на виїзді з нашої держави, каже в коментарі "РБК-Україна" речник відомства Андрій Демченко.

- Ми за час карантину не виявляли ознак підробки пред'явлених довідок. Якщо такі будуть, то працівники служби можуть провести додаткові перевірки, задіявши інші підрозділи правоохоронних органів або відомств, - пояснює він.

- Якщо виявиться, що результати тесту на коронавірус підроблено, а новий тест виявить захворюваня вже після приїзду до курортної країни, страхові не компенсуватимуть туристу витрат на лікування, - каже виконавчий директор СК "Провідна" Леся Щербакова.

З її слів, у разі будь-яких сумнівів у правдивості довідки страхова звертається в клініку напряму, щоб перевірити вірогідність аналізів. Особливо якщо спочатку в туриста тест був негативним, а після приїзду на відпочинок з'явилися характерна симптоматика, пневмонія. Або ж симптоми, які не могли виникнути через 2-3 дні після такого тестування.

- Клініку перевіряють досить оперативно. І якщо її немає, або ж вони взагалі не роблять тестів, ми однозначно не покриватимемо такого лікування. А його вартість може досягати $10 тис. Ці витрати лягають на самого туриста, і він змушений буде покрити їх за свій рахунок, - додає Леся Щербакова.

Адвокат Назар Чорний пояснює, що відповідальність за підробку офіційних документів несуть лікар, який видав довідку, та людина, яка її купила. Він зауважує, що для кваліфікації за статтею не має значення наявний стан здоров'я особи, яка використала підробку.

- Слід виділити окрему ситуацію, коли людина, яка знає про свій позитивний тест на Covid-19, намагається отримати довідку, що засвідчуватиме відсутність у неї цього захворювання. І потім така особа заразить ще когось, - каже Назар Чорний.

Тоді людина нестиме кримінальну відповідальність, пояснює адвокат.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору