Що депутати Черкаської обласної ради думають про новообраного голову (фото, відео)

29 жовтня 2019, 20:27

На позачерговій сесії обласної ради депутати обирали нового голову. До сьогодні майже рік виконувачем обов'язків голови Черкаської обласної ради був перший заступник Валентин Тарасенко. Кандидатура на цю посаду була лише одна - керівник фракції Всеукраїнського об’єднання "ЧЕРКАЩАНИ" Анатолій Підгорний. За результатами таємного голосування за нього віддали свої голоси 43 депутати. Що думають про нового голову його колеги, цікавився наш кореспондент.

Колега Анатолія Вікторовича по фракції в обласній раді Олександр Коваленко, вважає Підгорного саме тою людиною, яка зможе об’єднати депутатів. Він переконаний, що новообраний голова зможе позитивно реалізовувати свої навички на цій посаді.

- Це добра та порядна людина, має великий стаж роботи керівником. Під час своєї депутатської діяльності він показав себе грамотним професіоналом та лідером. Як бачите, наша фракція не розвалилася, як інші. І це є його важливою заслугою. Наша політична сила не має вождів і кожен з нас несе величезну відповідальність перед своїми виборцями, - каже депутат. -  Анатолій Вікторович нині взяв на себе обов'язок плідно працювати та об’єднати нашу обласну раду, яка має працювати виключно в інтересах виборців та України.

Колишній голова Черкаської ОДА, а нині депутат обласної ради Олександр Вельбівець, який до 20-го листопада 2018-го року очолював Черкаську обласну раду, готовий підтримувати нового голову та за необхідності ділитися з ним досвідом.

- Анатолія Підгорного я знаю особисто. Це чоловік із достатнім рівнем кваліфікації, комунікабельний, який зможе налагодити конструктивну роботу із фракціями, депутатськими групами та органами державного управління в області, - переконаний Вельбівець. -  Анатолію Вікторовичу зараз важливо усвідомити, що першим завданням для нього як голови є забезпечення об’єднавчого процесу в облраді. Особисто я готовий його підтримувати, бо вірю в те, що йому під силу справитись із викликами та завданнями, які перед ним стоять.  На підтримку кандидатури Підгорного висловилися і керівники фракцій РПЛ та УКРОПу - Олег Баштан та Андрій Сегеда, які вважають Анатолія Підгорного керівником, здатним до об’єднання депутатів та фракцій.

- Ми підтримуємо кандидатуру Анатолія Підгорного. На нашу думку, він є цілком збалансованою фігурою. Анатолій Вікторович себе зарекомендував добре, він не був замішаний у якихось скандальних ситуаціях. Про нього говорять, як про хорошого господарника. А який нам голова зараз потрібен? Хороший господарник та вмілий адміністратор, який зможе налагодити роботу обласної ради, - каже Олег Баштан.

- Черкаській обласній раді зараз, насамперед,  потрібна консолідація, а не розбрат. З приходом нового голови ОДА ми чітко побачили, що припинився будь-який діалог між виконавчою владою в області і депутатами. Тому зараз потрібна людина, яка об’єднає депутатів та представлятиме інтереси, як депутатів так і їх виборців. Ми його підтримуємо, бо вважаємо, що він справиться із покладеними на нього обов’язками. Крім того,  ми вважаємо Анатолія Вікторовича фігурою рівновіддаленою від впливових фінансових груп регіону, - повідомив нашому кореспонденту Андрій Сегеда.

Втім, попри більшість депутатів, які не приховували свою підтримку кандидатурі Підгорного, були й ті, хто відмовився брати участь в процесі обрання голови. Фракція ВО “Свобода” в обласній раді не брала участь в голосуванні. Про причини цього розповів депутат від “Свободи” Олександр Лошков.

- Позицію нашої фракції я озвучив з трибуни обласної ради. Ми не беремо участі в голосуванні за обрання голови облради з тої причини, що в керівництво ради пропонують по суті тільки представників однієї політичної сили (ВО “Черкащани" - ред.). В 2015-му році на місцевих виборах жителі Черкащини обрали до обласної ради представників різних політичних сил та партій. Тоді посади в облраді розділялися між представниками всіх політичних сил. З незрозумілих мені причин, зараз пропонується ввести ще одну посаду заступника голови ради, що не лише нелогічно, а й незаконно. Тому, якщо вже говорити про обрання керівництва ради, то його варто переобирати в цілому, - повідомив Олександр Геннадійович. - Крім того, наша фракція не бере участь в голосуванні ще з причини незаконного, на нашу думку, позбавлення депутатських повноважень нашого колеги Юрія Ботнара. 

За підсумком таємного голосування із 55 присутніх на сесії депутатів 43 віддали свої голоси за Анатолія Підгорного.Сам Анатолій Вікторович після оприлюднення результатів був спокійний та сором’язливо приймав вітання від колег-депутатів. У своєму коментарі нашому виданню новообраний голова Черкаської обласної ради повідомив, що першочерговим завданням для себе на цій посаді бачить необхідність збалансувати роботу ради.

- Робота депутатів має стати дійсно ефективною, а самі обранці мають відвідувати засідання,  а не прогулювати їх. Як наслідок, це дозволить ухвалювати дійсно важливі та необхідні для Черкащини рішення. На сьогоднішній день ми маємо багато невирішених проблем чи не у всіх важливих галузях. Проблеми виникають доволі гострі і їх необхідно невідкладно вирішувати, - повідомив Анатолій Вікторович. - Я не хочу поки озвучувати кандидатури депутатів, які претендують на посаду заступників, оскільки ще все може змінитися. Для себе я вже також визначився і коли буде розглядатися це питання, то звичайно пропонуватиму їх на розгляд депутатів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору