Що черкащанки хочуть отримувати у бейбі-боксах?

02 листопада 2018, 13:54

Батьки черкаських новонароджених, крім державних бейбі-боксів, отримуватимуть ще й подарунки від міської влади на суму дві тисячі гривень. Проте перелік товарів першої потреби останніх викликав хвилю негативних емоцій у черкащан. Тому міські владці вирішили переглянути вміст цих пакунків і покласти туди більш необхідні речі. Задля цього вони проводили опитування і найближчим часом оприлюднять його результати.

Редакція "Про все" вирішила зібрати думки черкаських матусь і з’ясувати, що ж вони хочуть бачити у «міських бейбі-боксах», а також дізнатися їхнє враження про пакунки малюка від Гройсмана.

У міських боксах повинні бути речі «на виріст»

Анна Шевченко

Що черкащанки хочуть отримувати у бейбі-боксах

- Я б вилучила з цього переліку книги й тому подібне, адже – це не є речами першої потреби. Навіть, якщо сім’я малозабезпечена, це їм насамперед непотрібно. У додатковий бокс можна додати молочне харчування, кашки, памперси та вологі серветки.

Марина Липська

- Можливо ця допомога і непотрібна, адже батьки самі знають, що краще для їхніх діток.

Катерина Поліщук

Що черкащанки хочуть отримувати у бейбі-боксах

- Щодо додаткових подарунків, то присипку з олійкою не потрібно, бо у деяких діток може бути алергія. Також краще не давати книгу-альбом, бо це батьки теж люблять обирати самостійно. Треба покласти менше найменувань, але щоб речі були якісними.

Людмила Абаєва

Що черкащанки хочуть отримувати у бейбі-боксах

- Книга-альбом, гадаю, потрібна, сорочка-вишиванка - теж. Це все одно краще, ніж неякісні памперси. От стосовно присипки та олійки, то я проти, бо не всі мами її використовують, і я також. До переліку можна додати різноманітні гризунці, чи книжечки, які можна використовувати під час купання дитини.

Юлія Безвугляк

Що черкащанки хочуть отримувати у бейбі-боксах

- Хай би це були розвивальні іграшки,  чи якісь брязкальця, адже вони в магазинах дуже дорогі. І знову ж таки, якщо цей бокс розрахований на «майбутнє», бо дитина починає сприймати предмети лише через півтора місяці після народження. Проте, якщо міська влада зекономить на цих пакунках, як зробила це держава на боксах Гройсмана, то краще взагалі нічого не дарувати. Можна  видати картку з грішми, на які можна купити приладдя у  місцевому дитячому магазині, тоді батьки зможуть обрати унікальні речі для свого малюка, і діти не ходитимуть всі  в однакових шапочках і бодіках. У мами має бути право вибору, тим більше, що батьки зможуть самі обирати якість товарів для дітей, бо на скільки я знаю, памперси у державних пакунках зовсім неякісні.

Анна Медвєдєва

 

- Міським владцям на виділені кошти краще доповнити державний бейбі-бокс, адже без деяких речей із цього списку молода мама може обійтися, щось замінити. Реально краще купити зайвий пакунок підгузків, бо вони розходяться дуже швидко.

Алла Хорольська

Що черкащанки хочуть отримувати у бейбі-боксахЩо черкащанки хочуть отримувати у бейбі-боксах

- Я вважаю, що не варто забувати про присипки та олійки, про серветки. Також треба замінити той шматок ковдри, що є, на нормальну більш теплу. Щодо міських боксів, це не речі першої необхідності, адже перші місяці життя вони не знадобляться дитині. Диск із колисковими можна знайти в інтернеті, на це не варто витрачати гроші. Краще доповнити державні бокси додатковими підгузками, серветками, гризунцями, пляшечками та пелюшками.

Нагадаємо, спочатку до складу черкаського бейбі-боксу хотіли включити:

- ящик для зберігання дитячих речей, засобів догляду, іграшок;

- комплект постільної білизни;

- дитяча пляшка (250 мл);

- присипка;

- олійка;

- книга-альбом "Наш малюк";

- дитяча книга;

- сорочка "Вишиванка";

- диск з українськими колисковими.

За словами заступника директора департаменту соціальної політики ЧМР Олега Гудзенка, ідея видавати такі пакунки у департаменті соціальної політики ЧМР зародилася ще на початку 2018, тобто ще до запровадження державних бейбі-боксів. Так міська влада хотіла допомагати молодим родинам.

Що черкащанки хочуть отримувати у бейбі-боксах

- Тобто там мали бути якісь пляшечки, підгузки, костюмчики та інші речі першої необхідності. Але поки це рішення проходило різними гілками влади на державному рівні запровадили бейбі-бокси, й ці рішення буквально наклалися одне на одне, хоча наше вже було на стадії обговорення, - прокоментував пан Гудзенко.

За його словами, вони вже проаналізували перелік речей, які містяни пропонували включити до цього боксу. Зараз його аналізують у департаменті соцполітики, найближчим часом ці речі додадуть до переліку. Потім необхідно підготувати проект змін до положень, які затвердили другого жовтня.

Цей пакунок не видаватимуть разом із державним, адже останній вручатимуть у пологових будинках відразу після народження дитини. Пакунки від міської влади видаватимуть у департаменті соціальної політики ЧМР, оскільки він їх закуповує і є головним розпорядником коштів. Для того, щоб їх отримати, батьки мають написати заяву. Потім цей документ реєструватимуть і перевірятимуть, чи дійсно у цієї сім’ї народилася дитина, і вже тоді видаватимуть пакунок.

- Ми планували, щоб вміст міських боксів не дублював перелік речей, які є в державному. Тепер з урахуванням пропозицій громадян розуміємо, що деякі речі для дітей будуть розраховані не лише для використання в перші місяці життя, а й набагато довше. Ці пакунки мають змогу отримати лише батьки, що проживають у Черкасах, - додав Гудзенко

Що черкащанки хочуть отримувати у бейбі-боксах

На запитання: «Що ви думаєте про вміст державних бейбі-боксів?» всі матусі, які брали участь в опитуванні,  відповіли, що деякі з тих речей дуже поганої якості.

Троє з респондентів вважають, що речі мають бути сезонними залежно від пори року, коли народився малюк. П’ятеро жінок кажуть, що краще видавати такі бокси ще в пологовому і переглянути списки речей, які вимагають купувати медпрацівники. Адже деякі позиції дублюють речі з бейбі-боксів.

- Виходить все, що видають після пологів, ми купуємо до. І це дуже незручно бігати магазинами у положенні, тому, на мою думку, краще видавати ці бокси до пологів, або ж скасувати ці списки й просто всім одразу видавати пакунки для мами й малюка, - зазначила Юлія Безвугляк.

Мама Анна Медвєдєва розповідає, що державний бокс коштує п’ять тисяч, але на картинці вона  не побачила товарів на таку суму. За словами жінки, там повинні бути пляшечки, суміші за нормальними цінами, бо якщо покласти занадто дорогу, а мама не має стільки грошей, щоб постійно її купувати, то, замінити цю суміш дуже складно для дитини.

- Було б непогано покласти туди пустушки, підгузки на перший час, одяг (різноманітні бодіки, чепчики, нецарапки), креми під підгузки, термометри для ванн, ножиці для манікюру, комплект пелюшок тощо. Цей пакунок малюка повинен бути розрахований на місяць-два, адже я коли повернулася із пологового, то зрозуміла, що багато речей, про які я мала б заздалегідь подумати, ми не придбали. А бігати  магазинами з новонародженою дитиною на руках дуже важко, - говорить Медведєва.

Чотири відсотки із черкащанок, які взяли участь в опитуванні вважають, що сама коробка взагалі непотрібна. Вона не зручна як ліжечко, і якщо мама сама повертається з немовлям додому, то така коробка лише займатиме місце. Також ці мами вважають, що речей індивідуального вжитку (креми, присипки, олійки, харчування) не повинно бути в будь-якому боксі.

Підготувала Олена Тютенко

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору