Шахраї пропонують черкаським пенсіонерам замінити посвідчення вдома

25 листопада 2021, 08:06

Останнім часом активізувалися шахраї, видаючи себе за працівників органів Пенсійного фонду України, повідомляють "Вечірні Черкаси". Особи телефонують пенсіонерам, повідомляють, що необхідно замінити пенсійні посвідчення, та домовляються про надання послуги з виїздом додому.

На «гарячу лінію» Пенсійного фонду телефонували кілька черкащан із наріканням про такі дзвінки. Так, одна з таких черкащанок запідозрила неладне й розповіла, що людина, яка телефолнувала, дуже вже цікавилась, з ким вона проживає, а де проживають її діти, а чи буде вона в такий то день і час удома.

- Відповідно до Порядку оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 03.11.2017 № 26-1, пенсійні посвідчення виготовляються на підставі заяви на виготовлення пенсійного посвідчення особи, якій призначено пенсію, що подається до територіального органу Пенсійного фонду України, – роз’яснила перший заступник начальника головного управління Пенсійного Фонду в Черкаській області Анна Вовкогон.

Пенсійні посвідчення виготовляються у паперовій формі або у вигляді платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням, містить графічну та електронну інформацію про власника, ключі кваліфікованого електронного підпису.

За словами Анни Вовкогон, пенсійне посвідчення видається особі, якій призначено пенсію, особисто або її законному представнику в разі надання документів, що дають змогу ідентифікувати одержувача пенсій та його законного представника.

Видача пенсійних посвідчень у паперовій формі здійснюється зазначеним у заяві територіальним органом Пенсійного фонду України.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору