Сергій Кудактін про «інвестора» сміттєпереробного заводу: «Не треба спекуляції!»

12 грудня 2014, 11:50

10841514_661400083976763_199693107_nДепутат Черкаської міської ради Сергій Кудактін прокоментував, чому виступив проти так званого «інвестора», який збирався будувати у Черкасах сміттєпереробний завод. А сам договір, який на останній сесії пропонували депутатам на затвердження, Сергій Кудактін називає «фільчиною грамотою».

«Ніякого закордонного інвестора немає! Є українське ТОВ «ЕКО-БАІК», яке було зареєстроване місяць тому (!) із статутним капіталом 2 тисячі гривень(!). Саме з цією фірмою, а не якимось іноземним інвестором, нам пропонували укласти договір. Викликає підозру і підхід до «просування» цього проекту. Жодної презентації, жодного обговорення, жодних розрахунків. НІЧОГО! Про проект  рішення з так званим інвестором перший раз ми почули на сесії в четвер 4 грудня «з голосу». Проект не пройшов і його відправили на доопрацювання. Так званий «доопрацьований» проект з’явився в понеділок 8 грудня, а вже 9 грудня його знову намагалися «протягти» через сесію. Тобто депутати не мали навіть дня, щоб досконало вивчити проект рішення. Вперше за свій депутатський досвід я бачу, щоб такий серйозний проект так пропихали!

Тепер щодо самого договору. Так званий інвестиційний договір на 80 млн. євро складається всього лише з трьох сторінок. Навіть для того, щоб взяти чайник в кредит, доводиться підписувати чималий договір, у якому детально та чітко прописані права та обов’язки обох сторін А тут завод за 80 млн. євро і тільки три сторінки!

Далі щодо змісту договору. Я повністю підтримую думку, що інвестор має отримувати певні гарантії від міста. Але у будь-якому випадку ці гарантії, а разом з ними і несення відповідальності, повинні бути взаємними та рівнозначними. Однак цього не можна сказати про договір, який нам пропонували. Так, відповідно до цього договору,  міськрада мала взяти на себе зобов’язання по виділенню 10 гектарів землі та відшкодуванню вартості робіт з технічно-економічного обґрунтування (ТЕО), якщо це ТЕО не буде затверджено міською владою. Ось тут і розпочинається найцікавіше. Приблизну вартість робіт з ТЕО «інвестор» оцінює в 300 тисяч євро (тобто майже 7 млн. грн.). Жодної конкретики щодо показників ТЕО в договорі немає. Тобто може скластися ситуація, коли «фірма-інвестор» (яка була зареєстрована місяць тому і має статутний капітал 2 тис. грн.) спеціально закладе в ТЕО некоректні показники, і ми фізично не зможемо їх затвердити. І все – місто винне 7 млн. грн! Цікаво й те, що згідно з цим договором, вартість ТЕО повинна бути підтверджена «відповідними документами». Тобто не треба ніяких експертиз вартості, достатньо простого договору між якимось двома «фірмочками».

Та навіть якщо ми затвердимо ТЕО та виділимо інвестору 10 гектарів землі, то в замін не отримуємо від іншої сторони жодних гарантій! Тобто ми виділяємо землю, а вже через день-два фірма може відмовитись від будівництва заводу, а Черкаси не матимуть важелів впливу та не зможуть притягти забудовника до відповідальності. Відтак і заводу може не бути, а разом з ним і 10 гектарів землі. І за цю «фільчину грамоту» нам пропонували голосувати?

Не можна не згадати і про зауваження до цього договору юридичним відділом міськвиконкому. Деякі депутати назвали їх замовними та такими, що виникли за 5 хвилин до сесії . Так хочу нагадати, що і сам проект рішення про договір депутатам теж був розданий за 5 хвилин до сесії, а разом з ним і зауваження юридичного відділу. А все тому, що у відділ з питань роботи ради проект був наданий в понеділок, за півдня до сесії.

І наостанок. Всі депутати хочуть, щоб у Черкасах був сміттєпереробний завод, але на чесних, прозорих, зрозумілих умовах з чітко виписаними взаємними гарантіями.

ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА РАДА
сесія
РІШЕННЯ

Про погодження проекту Попереднього договору про виконання зобов’язань щодо реалізації інвестиційного проекту будівництва заводу з переробки ТПВ у м.Черкаси

Розглянувши Лист про наміри ТОВ «ЕКО-БАІК» (вих. №001 від 14.11.2014 р.) щодо здійснення інвестиційного проекту з будівництва заводу комплексної переробки твердих побутових відходів та проект Попереднього договору про виконання зобов’язань щодо реалізації інвестиційного проекту будівництва заводу з переробки ТПВ в місті Черкаси, з метою сприяння залученню інвестицій та впровадженню інвестиційних проектів у місті Черкаси, відповідно до п.2 рішення Черкаської міської ради від 04.12.2014 №2-494 «Про розгляд Листа про наміри та проекту Попереднього договору», керуючись ст. 26, 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Черкаська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Погодити проект Попереднього договору про виконання зобов’язань між Товариством з обмеженою відповідальність «ЕКО-БАІК» та Черкаською міською радою згідно з додатком.
2. Доручити міському голові Одаричу С.О. від імені Черкаської міської ради підписати Попередній договір про виконання зобов’язань між Товариством з обмеженою відповідальність «ЕКО-БАІК» та Черкаською міською радою.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на міського голову Одарича С.О. та постійну комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту, зв’язку, підприємництва, екології та охорони навколишнього середовища (Колісник О.М.

Міський голова                                                                 С.О.Одарич

Коментарі

Petr сказав:

Я вражений довгим спічем опонентів проекту.Лише домисли, повна фасльсифікація фактів і небажання бачити очевидне. 1. “Ніякого іноземного інвестора немає…” – а хто ж тоді приїзджав з Бахрейну і вів переговори з головою ОДА та МЕРОМ, хото підписав меморандум і т д? 2.. ” Є лише українська фірма “Екоб-Байк” – Саме тов “Екобайк” і була зарегістроване в Черкасах за пропозицією інвестора для створення інвестиційної площадки (заключення попередніх договорів, проведення ТЕО, і т д) і лише після цієї попередньої роботи інвестор регістує інвестиції і входить до сладу “Екобайку” на 99%. Ніякий інвестор при здоровому глузді не введе в Україну 100% інвестицій бе звсяких гарантій і попередніх висновів ТЕО. Що тут незрозумілого? 3. ” А якщо мер не затвердить ТЕО?” – Знову нісенітниця. Мер не затверджуе ТЕО. Це фінансова модель, яка передбачає моніторинг всіх ризиків, аналіз складу та обєму сміття для визначення конфігурації обладнання, екологічні наслідки, стан комунікацій, термік окупності проекту та багато іншого. І все це потрібно лише інвестору для прийняття рішення.а не меру.. І так по кожній позиції. Просто лінь коментувати. Це схоже на дискусусію німого з глухим.Я вже не говорю про те, що інвестор запропонував і вже готує поїздку на один із його заводів в Європі чи США. Але й цього ніхто не чує. Призентаця, в якій описана технологія і на 35-й сторінці перелік аналогічних підприємств розіслана кожному депутату, але й це мало хто хоче бачити. МАРЕВО!

Світлана сказав:

На жаль, подібні непорозуміння були не один раз і можуть бути й у подальшому. Шановні представники народу Черкащини та безпосередньо міста Черкаси! Де ж ваші радники, фахівці з питань екології, інвестицій та юриспруденції
?! Де громадська рада з питань екології? Чому непрозора система (?!) відбору юридичних осіб-виконавців для важливих проектів в інтересах територіальної громади? А про тих, хто представляє інтереси громади під час виконання певних проектів уже час більш широко надавати інформацію. Адже рано чи пізно все таємне стає явним, а потім – шукай вітра в полі з неосвоєними інвестиційними фондами !!! Пропоную посильну консультаційну допомогу. З повагою, канд. екон. наук, доц., голова громадської організації “КолоОбіг” (у вільний від основної роботи час сприяємо відродженню рекреаційних куточків Черкащини, вирішенню певних екологічних питань, популяризації Черкащини для потенційних інвесторів та ін.),
Пропоную активно залучати до вирішення подібних питань саме “ФАХІВЦІВ”, а не популістів, та відкрито інформувати громадськість про наміри керівництва місцевих органів влади.
Світлана Станіславівна Бєляєва

Вгору