Селяни збираються пасти худобу під стінами Черкаської ОДА (відео)

02 червня 2015, 17:55
dsc01437

Фото: "Кропива"

У Білозір'ї селяни погрожують випасати худобу під стінами Черкаської облдержадміністрації, якщо у них заберуть пасовища.

Про це інформує "Кропива".

 Члени новоствореного кооперативу "Заозерянський" обурені, що 400 га землі, на якій вони споконвіку випасали худобу, на 10 років передали в оренду приватній особі.

- На сьогодні в кооперативі 95 осіб, 150 голів лише великої рогатої худоби. Ми створили кооператив, - ці процеси нібито підтримуються на державному рівні задля продовольчої безпеки, є в планах організація міні молокозаводу. Проте це все може звестися нанівець, оскільки до сьогодні ми офіційно не маємо ні землі для випасу худоби, ні землі для сінокосів, - розповідає голова кооперативу Сергій Прідченко.

dsc01435

Фото: "Кропива"

Попри те, що земля віддана одному фермеру, люди фактично самовільно продовжують випасати худобу там, де завжди це робили, обіцяють розпочати і заготівлю сіна.

- Наразі вся земля знаходиться в оренді у фермера Танцюри, який немає ані худоби, ані техніки. Люди ж налаштовані рішуче, ми випасаємо худобу там, де це робили завжди, зараз підходить час і заготівлі сіна. Танцюра нам говорить, що виставить охорону і не дасть цього робити, очевидно, що буде конфлікт, - розповідає Сергій Володимирович.

dsc01439

Фото: "Кропива"

Селяни підрахували, що на сьогодні їм потрібно 170 га посовищ і сінокосів, за них вони готові платити державі, а не приватнику, який, очевидно, в корупційний спосіб став місцевим «паном».

- Одне беззаконня – породжує інше. Тому ми будемо користуватися цією землею. В разі загострення конфлікту будемо пасти спочатку дрібну худобу під стінами обладміністрації, щоб нас нарешті почули, - наголошує голова кооперативу.

Поділитись

Коментарі

Вгору