Селяни заблокували дорогу Умань – Вінниця

29 лютого 2016, 21:13

drta

Кілометрові черги автомобілів утворилися після перекриття автомобільної дороги Умань-Вінниця у селі Джулинка Бершадського району. Акція протесту розпочалася о десятій ранку сьогодні 29 лютого, інформує Голос України.

Чому саме у такий спосіб селяни добиваються підвищення плати за молоко?

- Ми стоїмо тут вже шосту добу, - розповіла «20 хвилин» одна з учасниць акції Любов Станіславівна. – Дотепер блокували тільки молоковози. Сподівалися, що начальство у Бершаді чи Вінниці почує нас, допоможе зустрітися з тими, хто платить за молоко, але цього не сталося. Ми тільки собі шкоди наробили, бо ж не здаємо молоко, то не буде грошей. Худоби багато – у Джулинці люди тримають майже 400 голів, у сусідніх Берізках ще майже 300. Тут скоро потечуть молочні річки, бо ж все молоко свиням не згодуєш. Тому сьогодні, у понеділок, ми перекрили дорогу всім машинам.

У Джулинці п’ять тисяч населення. До місцевих жителів приєдналися здавачі молока ще з десяти сіл. Люди безперервно ходять по переходу. Як стверджує співрозмовниця, черги машин уже розтягнулися в обидва боки на кілометри.

Сільський голова Джулинки Петро Швець вважає, що заготівельники молока змовилися між собою платити однакову ціну. Інакше, каже, не було б так, що усі п’ять підприємств, які закуповують в селі молоко, брали б його за однаковою ціною. Нині платять за літр – 3,2 гривні.

- У сусідньому Гайворонському районі, це від нас 15 кілометрів, дають по 4,2-4,3 гривні за літр, - уточнив Петро Швець. – Гайворонський завод у нас теж бере молоко. Але платить менше – по 3,2 гривні. То хіба це не змова? Заборонити людям добиватися справедливості не можу. Я разом з ними на місці пікету. Хоча ми розуміємо і тих, хто не має можливості проїхати через село.

Телефонна розмова з учасником акції Любов Станіславівною раптово перервалася такими словами: «Чекайте, бо вже шофери штурхають людей, треба бігти на допомогу…»

Разом із селянами з Джулинки до акції протесту долучилися здавачі молока з сіл Берізки, Маньківка, Устя, Шумилово, Серединка, Серебрія, Тирлівка. Щоб об’єднати зусилля, вони з’їхалися у Джулинку. Кажуть, уже 17 сіл в Бершадському районі добиваються виплати справедливої ціни на молоко. За словами Петра Швеця, сьогодні на 15-у годину його і представників учасників акції запрошують на розмову у Бершадську райдержадміністрацію. Попередили, що будуть сільські голови інших громад, а також представники закупівельників. Дивно, чому таку зустріч не можна було організувати до того, як люди перекрили дорогу?

Коментарі

Вгору