Щира молитва краща за штучні квіти на могилах, – владика Іоанн

05 квітня 2016, 09:36

4d3d4c7ec51e87be7bef335249eff83e59350cbb

На черкаських ринках вже розпочалася традиційна торгівля штучними квітами, якими в останні роки стало модно прикрашати могили на кладовищах.

Чому не варто витрачати кошти на подібний дизайн, розповів владика Іоанн, митрополит Черкаського та Чигиринського УПЦ КП, пише УНН-Центр.

“Я проти штучних квітів будь-де: у процесіях, урочистостях, в храмах. Я проти бутафорії. Богу це не потрібно. Згадайте про жертву, яку принесли Богу Каїн і Авель. Чому Бог вибрав жертву Авеля, а жертва Каїна була йому не на втіху? Бо насправді його жертва була не з зерна, а з полови, була порожньою за своїм змістом. Так і тут: штучні квіти — порожні, беззмістовні. Ви хочете висловити свою повагу до рідних небіжчиків? Висловіть її щирою молитвою, приберіть могилку від сміття та бур’яну. А штучні, пластмасові квіти видавати за живі — це обман, підміна, підробка. Краще вже нічого”, - вважає владика Іоанн.

У черкаському КП “Комбінат комунальних підприємств” теж вважають, що живі квіти краще.

“Більшість черкащан, відсотків 60 , а той усі 80, приходять на кладовище перед поминальними днями, а потім не з'являються до осені. Якби ж вони посадили чи посіяли живі квіти — кладовище було б як клумба. Але ж якби живі квіти коштували дешевше! Людям дорого їх купувати. Тож кладовища потопають у бур’янах”, - розповів головний інженер КП “Комбінат комунальних підприємств” Григорій Драгун.

Він свідчить, що саме його підприємство займається вивозом сміття з міських кладовищ, левова частка якого — саме штучні вінки, квіти, кошики тощо.

Коментарі

Вгору