Що робити черкащанам, щоб адаптуватися до переходу на літній час

23 березня 2016, 15:25

Безымянный

В останні вихідні березня жителі України перейдуть з «зимового» часу на «літній». Якщо ви не хочете проспати на роботу, до школи або на важливу зустріч, то 27 березня о 03:00 стрілки годинника необхідно перевести на одну годину вперед, інформує СТБ.

Вже цієї неділі спати доведеться українцям на цілу годину менше. Щоб такий часовий зсув ніяким чином не вплинув на і без того виснажений після зими організм, медики рекомендують вже зараз почати підготовку до переходу на «літній» час. Наприклад, бажано більше гуляти на свіжому повітрі, вживати багато вітамінів та дотримуватися здорового харчування. Також важливо лягати спати трохи раніше, ніж звичайно. Дотримуючись цих нескладних поради лікарів, людина зможе швидше адаптуватися до нового часу.

Цікаві факти з історії перекладу часу:

Перехід на літній час був запропонований з метою більш раціонального використання світлого часу доби й для економії енергоресурсів. Практика переведення годинників йде глибоко в минуле. Ще древні римляни використовували різні часові шкали для різних пір року, в залежності від тривалості світлового дня.

В кінці 18-го століття переходити на літній час запропонував Бенджамін Франклін, а у 1916р. Німеччина стала першою європейською країною, яка навесні перевела стрілки годинника. У наступному році до неї приєдналася Англія та інші країни Європи.

Республіки в складі СРСР почали практикувати щорічну зміну літнього та зимового часу з 1981р. На території Української РСР перший перехід на літній час відбувся 1 квітня 1981 року. В незалежній Україні переведення стрілок годинника здійснюється два рази на рік, починаючи з 1992 року.

Восени 2011р. урядом України було прийнято рішення про скасування сезонного часу та встановлення постійного часу часового поясу UTC + 2. Останнє переведення стрілок повинно було відбутися у жовтні 2012р., проте рішення Верховної Ради було скасовано, і на даний момент ми живемо за старими правилами: влітку різниця з часом за Гринвічем складає +3 години, а взимку +2 години.

Як запам’ятати механізм переведення стрілок?

Насправді все дуже просто: «ВВ — весной вперёд, ОО — осенью обратно»!

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору