Що потрібно знати черкащанам про конфіскацію майна за комунальні борги (інфографіка)

31 травня 2016, 08:23

original-1f37fd338c6a1c28e42317042696a926В Україні зареєстровано перший випадок конфіскації житла на рахунок сплати комунального боргу: 13 травня цього року рішенням міської ради Луцька була вилучена та продана з аукціону квартира, мешканці якої заборгували за комунальні платежі більше 10 тис. грн.

"Слово і Діло" вирішило дослідити, які механізми в такому випадку має право застосувати держава та як власник житла може себе захистити.

конф4Відповідно до закону, проводити конфіскацію майна для стягнення комунального боргу можна в тому разі, якщо сума боргу перевищує 10 мінімальних заробітних плат (станом на сьогодні це приблизно 14 тис. грн). Спочатку держава вилучає кошти на банківських рахунках, потім – авто й побутову техніку, а вже потім – нерухомість.

Втім, є обставини, що гарантують недоторканність житла навіть у разі несплати боргу. Наприклад, проживання в квартирі неповнолітніх. Крім того, після стягнення боргу та пені, решту суми від продажу житла мають повернути власнику.

Професійна консультація та юридичні поради - приватна нотаріальная контора в Києві. Працюємо цілодобово!

Олена сказав:

За борги викинули людей на вулицю, а подальша iх доля нiкого не турбуе? Пiдуть рити землянку? Невже не можна придумати менш радикальний варiант, нiж оцей – просто вандальний? Чи так зробили, аби налякати iнших боржникiв-не будете платити,i вас чекае те ж саме? Коли були адекватнi тарифи, то люди платили та нiяких боргiв не було. А тепер тарифи стали вдвiчi бiльшi,нiж мiсячна з/п! Субсидii? Ось вам приклад: х/в при нормi споживання 5.5 м3-соцiальна норма (тобто для субсидii-щоб менше вам давати)-2.4 м3!!Каналiзацiя: норма 9 м3, а субсидiя йде на 4 м3.То можуть так вже й допомогти ось такi субсидii?А щоб встановити лiчильник, треба брати у “Газбанку” кредит пiд проценти.Таке враження, що знаходишся пiд пресом, який ось-ось тебе розчавить. Немае у нас нi мудрих, нi розумних, якi заради кредитiв вiд МВФ ось таке роблять з народом.Чому я так кажу? Бо замiсть пiдвищення з/п та пенсiй людям, щоб сплата за житло не залишала сiм”ю голодною, депутатам втричi пiдняли з/п! Цiкаво, у МВФ знають, що у нас люди живуть на 50 доларiв на мiсяць, а середня з/п у 3500 грн.-це мiф, бо в провiнцiйних мiстах стiльки не платять?! А мiж людьми все частiше ходять розмови, що нас повинно залишитися 10 млн., а тодi Украiна стане процвiтати!(((

Вгору