Що думають про “сміттєву люстрацію” у Черкасах

09 жовтня 2014, 13:22

см

«Нас дістало, що нічого в країні не міняється. На округах знову будують піраміди, підкуповують виборців, а міліція нічого не бачить. Нас дістало, що знову треба заходити до чиновника із поклоном!», — такі гасла вигукували активісти черкаського Майдану після того, як провели сміттєву люстрацію у Черкаській обласній раді. Багато хто засуджує такі методи народної люстрації, однак з іншого боку, а що робити, коли міліція і прокуратура дізнається про підкуп на окрузі вже після того, як виборці б’ють «агітаторів», як реагувати, коли депутати та держслужбовці вирішують власні політичні і кишенькові питання. Можливо сміттєва люстрація у сьогоднішніх умовах і є єдиним можливим способом повернути чиновників у почуття? -інформує Вечірка.

Депутат Черкаської обласної ради Любов Майборода:

—   Я визнаю право людей на протест у будь-якій публічній формі: мітинги, пікети, флешмоби. Але наша депутатська група «Гідність» не визнає методів фізичної розправи. Ми стали свідками безпрецедентної акції: невідомі молодики захопили приміщення облради та перешкоджали депутатам виконувати свої обов’язки. Я вже двадцять років депутат, але ніколи отакого в сесійній залі ще не бачила і ніколи таких матюків на своєму робочому місці не чула. Ці люди фізично влаштували побиття депутатів, посадили їх у сміттєві баки. Я можу не розподіляти позицію і думки деяких депутатів, але я помру за те, щоб людина мала право висловити свою позицію і не була за це покараною. Акцію зі сміттєвої люстрації я розцінюю як самосуд. Це групка людей, які вирішили, що мають право у такий спосіб висловлювати позицію громади. Це ті самі люди, які місяць тому влаштовували в міській раді дебош. Якщо ми сьогодні не відстоїмо право депутатів на їх депутатську діяльність, то завтра ці молодики-більшовики прийдуть у будь-яку квартиру. Я не сприймала, не сприймаю і ніколи не буду підтримувати насильство. Якщо комусь не подобається робота того чи іншого чиновника, депутата, посадовця – є контролюючі та правоохоронні органи.

Голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко:

—   Те, що відбулося під час сесійного засідання, я оцінюю як сплановану акцію. Це провокація заради негативної картинки для закордонних і російських, зокрема, засобів масової інформації. Нашу акцію першим показав російський телеканал. Однак з іншого боку я розумію, що народ хоче контролювати владу і те, що вона робить. Люди гнівні, бо очікуваних ними змін у країні так і не сталося. Представники громадських організацій обурені тим, що по мажоритарних округах ідуть вчорашні народні депутати-регіонали, які голосували антинародні закони, та брали участь у антидержавній політиці попередньої влади. Однак є закони України, за яким ми маємо забезпечити право доступу до публічної інформації усіх громадян, хто нею цікавиться. Представники громадських організацій, які прийшли до нас на сесію, мали засвідчити, що вони хочуть брати участь у роботі ради. Вони повинні були записатися і за рішенням ради ми б дали їм можливість виступити та висловити свої звернення. Однак вони занесли до зали сміттєві баки. З цього зрозуміло, що ніхто виступати не хотів, а на меті вони мали реалізувати принесені баки за призначенням.

Депутат Черкаської міської ради від ВО «Свобода» Юрій Ботнар:

—   Процеси європейської інтеграції в Україні загальмувались, бо нинішня влада перевела їх у площину абстрактних понять, а не чітких, реальних, докорінних змін. Відтак громада знову залишилась сам-на-сам із своїми проблемами. Розуміючи, що люстрацію за законом доводиться лише очікувати — українці самостійно взялися виказувати своє ставлення до чиновників-хабарників, депутатів-українофобів та інших. Необхідна чітка політична воля влади щодо реалізації вимог Революції гідності — тоді громада не матиме потреби діяти самостійно. Поки що бачимо передачу функцій держави народові безпосередньо — від допомоги збройним силам до очищення влади.

Секретар Черкаського громадського люстраційного комітету Вікторія Феофілова:

—     Я би сказала, що в європейській країні таке поняття як «народна люстрація» взагалі не повинно бути. Адже люстрація має відбуватися цивілізовано, законними методами. А те, що відбувається зараз – мордобій, бачки, зеленка – це не люстрація, а реакція народу на її відсутність. І щодалі — то більш дикою вона буде. Мені така ситуація геть не до вподоби, але я не можу звинувачувати людей, які це роблять. Бо що запропонувати їм взамін, якщо цивілізовані методи у нас не діють? Жоден винний у безчинствах під час Майдану не покараний, ті самі політики, які довели країну до стану війни, знов ідуть у парламент. Поки в Україні відсутня сила права, буде панувати право сили. Люди, які не можуть миритися із існуючим станом речей, застосовують єдиний доступний їм метод впливу. Знову ж таки, в будь якій цивілізованій країні, політик, якого засунули в сміттєвий бачок, відмовився б від подальшої кар’єри. А у нас: обтрусився – і пішов далі, інтерв’ю давати. Тож першими європейськість мають проявити наші можновладці, тоді і народ підтягнеться.

Начальник Соснівського РВ УМВС України в Черкаській області Василь Іржавський:

—     Методи не найкращі, і як правоохоронець їх, звичайно, засуджую і не підтримую. Адже за нанесення тілесних ушкоджень, пошкодження майна наступає кримінальна та адміністративна відповідальність. І ми просто зобов’язані притягнути порушників до відповідальності. Однак, як людина, я розумію тих активістів, що по всій Україні взялися люструвати владу. Багатьом сьогодні просто допекло, а законного механізму, який би дозволив «повернути на землю» деяких чиновників немає. У мене двоє дітей і я теж хочу, щоб вони мали хороше майбутнє у нашій правовій державі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору