Що думають депутати про роботу міського голови Черкас?

18 липня 2014, 11:13

Початок третьої, чи то пак продовження другої каденції міського голови Черкас Сергія Одарича з новою міською радою виявився сповненим скандалів та політичних торгів. Більшість де факто є, а ось де юре політичні союзники "шлюб" брати відмовляються. Опозиція у міській раді здається досить різновекторною і неоднорідною, але здатна досить серйозно потріпати нерви не набагато більшої коаліції на чолі із мером. А ще й громадськість спуску не дає. Сам же очільник міста сподівається, що за кілька місяців удасться налагодити ефективну роботу. Як депутати оцінюють діяльність мера впродовж першого місяця роботи - в добірці коментарів.

 

Андрій Більда, депутат міської ради, голова депутатської групи "Солідарність":

Сергій Одарич добре знає місто і його проблеми, має досвід управління міським господарством. Проте, зробити ефективні, дієві кроки наразі він не може. Протистояння з частиною депутатського корпусу призводить до зриву сесій, на яких, власне, і відбувається розгляд важливих питань щодо життєдіяльності міста. Вбачаю вихід у створенні широкої коаліції в міській раді. Це зніме напругу і дасть можливість працювати.

 

Іван Сухарьков, депутатська фракція ПП «Рідне місто»

Чого досяг Сергій Одарич: довів конфліктну ситуацію до точки кипіння, сформував дуже хитку і формальну більшість, по факту її навіть немає, протягує свою давнішню схему захисту інтересів виключно своєї команди. Чого не досягнув: компромісу з основними групами політичного, суспільного та бізнесового впливів, об’єднання громадськості, бо не чує її. Також він не зміг поступитися амбіціями заради формування єдиної команди професіоналів та не запропонував цілісну, працюючу, прозору, а не віртуальну, концепцію розвитку міста.

Олександр Радуцький, депутат міської ради, безпартійний:

Міський голова самостійно склав список членів виконкому і хотів, щоб депутати за нього проголосували. У списку - наближені до Сергія Одарича, які з ним вже працювали. Але в міську раду зайшли нові політичні сили і більшості, яка була раніше - Партія регіонів плюс Вільні демократи - не буде. Мер цього не зрозумів, проте визначився, що працюватиме з певними силами, а це 31 депутат, інші 29 депутатів для нього не існують. Так він поділив раду навпіл. Але ж так працювати не можна. Крім того, він прагне приватизувати місто за рахунок коштів олігархів. Такі спроби були по КП "Черкаситеплокомуненерго" та "Черкасиводоканал". Роботи в галузі ЖКГ віддані приватникам, а комунальні підприємства не працюють, зірвана закупівля тролейбусів. У бюджет заклали 30 млн грн. на це, а Сергій Олегович переніс тендер й вирішив купувати тролейбуси в Мінську, та їх і досі нема. На останній сесії «за» пропозицію переведення Черкаської ТЕЦ із оренди в комунальну власність та подальше об’єднання з ЧТКЕ проголосували 29 депутатів. Не підтримали представники Партії вільних демократів, УДАРу, Солідарності. Переконаний, що представники громадськості в виконкомі не даватимуть продовжувати таку руйнівну роботу, тому з їх уведенням до складу виконкому зволікають. Якщо напруга триватиме, Одаричу загро жує ще один імпічмент.

Роман Діскант, депутат міської ради, голова фракції ВО «Батьківщина»:

Найперший мінус роботи міського голови – він не зміг об’єднати депутатів для роботи на благо міста, бо не створив більшості. Я також поки що не бачу плану його роботи в напрямку відновлення та розбудови ЖКГ та комунальних підприємств. Не схвалюю і нинішнього повернення до квотного принципу в роботі ради. Іде розподіл повноважень не за професійністю людей, а відповідно до приналежності до політичної сили - УДАРу, Солідарності чи ПВД. Це стосується обрання керівників комісій та подання на членів виконкому. Не хотілося б думати, що такий принцип буде застосований і під час призначення керівників департаментів. Головними чинниками в такій справі мають бути професійність, патріотизм, порядність претендентів. Таке враження, наче Сергій Одарич дістав стару колоду карт і навіть не перетасував її.

Олег Кашко, депутат міської ради, безпартійний:

Мене хвилює ризиковане рішення щодо взяття кредиту ЄБРР КП «Черкасиводоканал». Я не схвалюю його, бо не було надано жодних розрахунків, не враховані ризики, не вказані джерела погашення позички, тож ніхто сьогодні не знає про наслідки для міста через 5 років. Як керівник підприємства, я знаю, що КП може стати банкрутом і тоді його або продадуть, або ним управлятиме представник Світового банку. Вважаю, що міський голова штучно розділив депутатів. Сьогодні немає опозиції, до якої Сергій Одарич зараховує 29 народних обранців, є просто здравомислячі люди налаштовані на конструктив. Помітно, що мер неохоче долучає громадськість до роботи у виконавчому комітеті. Я «за» те, аби ці люди складали 50% складу виконкому. Натомість Сергій Одарич прагне сформувати його виключно з депутатів від УДАРу, ПВД та Солідарності. Після Революції Гідності ми не маємо права нехтувати думкою громади. В місті зараз справжня біда з комунальним господарством. На прийом до мене щотижня приходять жителі міста і скаржаться на одне й те саме: тече дах, протікають труби, не роблять ремонти в під’їздах. Ці питання необхідно вирішувати якнайшвидше.

Володимир Халай, депутат міської ради, «Партія промисловців і підприємців»:

Перше, чим я незадоволений, то це його підходом до питання взяття кредиту КП «Черкасиводоканал». Враховуючи, що сьогодні немає відкритої інформації про стан підприємства, черговий кредит ставить його на коліна. Кредит для ремонту колекторів необхідний, однак примушувати депутатський корпус наосліп брати кредит у 12 млн дол, коли підприємство вже має майже 10 мільйонів боргів, це глузування над депутатами та містом. Я на місці мера звільнив би директора. Бо при свій моїй повазі до пана Овчаренка, він зробив із «Водоканалу» сімейне підприємство, а це пряма дорога до корупції. Крім того, мені не зрозуміло, чому депутатську комісію з питань стратегічного розвитку, бюджету, фінансів, зовнішньоекономічної діяльності, інвестицій, тарифів та регуляторної політики очолив родич міського голови. Олег Ліходькін непоганий хлопець, але ж він повністю залежний від Сергія Одарича! При цьому мер чинить супротив по введенню в виконком представників громади. В той же час Ільченко, Кудрявцев… Хто вони? У них немає посад, проте вже на даний час вони беруть активну участь в роботі мерії та ще й беруть на себе функції слідчих органів. Все це я розцінюю як узурпацію влади. Ще Сергію Олеговичу треба перестати брехати, особливо під час прямих ефірів, коли він обзиває депутатів корупціонерами. Замість того, щоб кричати про корупцію, краще б сам розпочав боротьбу з нею. Наразі на тендер виставляються закупівлі, ціна договорів яких перевищує 1 млн грн. Чому Сергій Олегович не здійснює ніяких кроків, спрямованих на повернення до 300 тис. граничної ціни для проведення тендерів? Виникає питання, а хто тоді породжує корупцію? Чи міському голові не цікаво зменшувати допустиму ціну договорів без проведення тендеру, в той час коли назрівають роботи по ремонту колекторів на 12 млн. доларів?..

Юрій Ботнар, депутат міської ради, ВО «Свобода»:

Міська рада протягом останнього місяця працює здебільшого в постійних комісіях, там розглядаються багато питань, які накопичилися з попереднього скликання. Приміром, близько півтисячі "земельних" питань має розглянути відповідна постійна комісія. Плідної сесії не відбулося через високий рівень недовіри депутатів практично всіх фракцій до міського голови, а також через те, що немає чіткої сформованої більшості, яка б давала можливість ухвалювати рішення лише силами так званої "проодаричівської" частини депутатського корпусу. Нині існує лише ситуативна більшість. У радах в Україні, зокрема місцевих, "більшість" - поняття дуже мінливе, адже часто конфігурація змінюється по кілька разів за скликання. Міський голова пропонує кілька проектів рішень на сесію міської ради, зокрема, щодо преміювання керівників міської ради, встановлення їм надбавок тощо, що ми не зможемо підтримати, тим більше у час, коли існує скрутний економічний стан ще й в умовах неоголошеної війни. Є питання щодо пропонованих змін до структури міської ради та її виконавчих органів, адже попри те, як це гарно виглядає і звучить, реальне зниження витрат на управлінський апарат практично невідчутне, крім того - далекоперспективне. Слід зважити також, чи скорочення не завдасть шкоди громадянам, адже всі ці органи існують для забезпечення життєдіяльності міста. Мерові також варто більше дослухатися до депутатського корпусу та до громадських активістів, проводячи узгоджувальні ради перед сесіями для уникнення зірваних засідань. Гадаю, за якійсь час ми зможемо повніше оцінити роботу міськради та міського голови.

Юрій Гончаров, депутат міської ради, політична партія «УДАР»:

З позитиву – дійшли згоди з громадськими організаціями. Після круглих столів 15-16 липня буде співпраця. З самого початку ми не були проти, але були непорозуміння, визнаю. З негативу – працює старий виконком і за таких умов, звісно, міський голова не може робити дієвих кроків, йому зараз дуже важко. Щодо кредитування Водоканалу, не бачу в цьому нічого страшного. На сесії був зроблений щодо цього лише перший крок, коли представлять проект, тоді будемо ухвалювати рішення. До таких питань, я вважаю, треба ставитися не емоційно, а професійно.

Андрій Кондратенко, депутат міської ради, політична партія «УДАР»:

Не можна назвати вдалими сесії міської ради, які відбулися, бо ряд важливих питань залишилися не проголосованими. Добре, що врешті вдалося дійти конструктиву з громадськими організаціями (після зустрічей цього тижня, - ред.). Думаю, наступної сесії все буде гаразд. Роботу мера вцілому оцінити важко, бо працює старий виконком і ми можемо лише здогадуватися, з яким ентузіазмом він працює. Міський голова постійно веде перемовини з політичними силами і робить все від нього на сьогоднішній день залежне.

Ольга Швець, депутат міської ради, Партія вільних демократів:

З позитиву я б відзначила відновлення ямкового ремонту доріг, вдалося зупинити кілька скандальних будівництв попередників, серед яких анулювання дозволу на встановлення торгівельного павільйону-громадського туалету в сквері "Юність". Також створений центр гостинності для переселенців, завдяки роботі якого вже більше 500 біженців отримали допомогу: поселення, продукти, одяг. Проте, досі не вдалося повноцінно запустити роботу міськради, оскільки до цього часу депутати не обрали секретаря ради та новий виконком. Сподіваюся, що процес узгодження кандидатур вийде на фінішну пряму. Відзначу, що вперше в історії виконавчитй комітет формується відкрито, на громадських слуханнях, в режимі он-лайн. Вперше депутати погодилися обрати до виконкому широке коло громадськості, яке братиме участь в ухваленні доленосних для міста рішень. Як мер так і депутати наразі перебувають на старті своєї роботи.

Ярослав Нищик, депутат міської ради, ВО "Свобода" :

Міський голова ще не починав працювати. Жодного рішення, яке мало б значення для життя міста, окрім підпису під рішенням виконкому про підняття вартості проїзду до 3 грн, прийнято не було. Це має під собою причини, зокрема і відсутність "мерського" виконкому, так і потужний пресинг від політичного лоббі "Азоту", та нестабільна більшість в міській раді.

Сергій Одарич, міський голова:

Робота міської ради – малоефективна. По-перше, рада дуже розпорошена, по-друге, в її складі багато нових депутатів без досвіду роботи. Але за три-чотири місяці навчаться, працюватимуть швидко.

Ольга ЧЕРКАСЬКА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору