Ще є над цим працювати, але це перший крок, – на Черкащині відкрили центр паліативної допомоги

04 жовтня 2017, 18:23

На Черкащині запрацював перший в області центр паліативної та хоспісної допомоги. Розрахований він на три десятки місць, нині облаштований на десять. Найбільше відкриттю такого відділення радіють громадські організації, які вже тривалий час працювали над паліативною проблематикою.

Представниця БО “Черкаська мережа” Тамара Борисова зазначає, що у Черкасах є паліативне відділення, хоч і є певні складнощі з потраплянням туди.

- Паліативні послуги надають у міській лікарні №2 та у туберкульозному диспансері. В останньому передбачено 10 паліативних ліжок, але це закритий медичний заклад і туди просто так не можна потрапити. А міська лікарня №2 постійно переповнена, і 25 ліжок, на жаль, не забезпечують потреби, - зазначає Тамара Борисова.

Але, зазначає вона, якщо у містян була бодай найменша можливість отримати хоспісну допомогу, то в жителів області подібного й близько не було.

- У хворих, які підпадають під сферу обласної допомоги, донедавна такої можливості не було. І якщо людина визнавалась паліативним хворим, їй не було куди звертатися. Та в цьому місяці при онкологічному диспансері відкрилося хоспісне відділення, - говорить Тамара Борисова. - Ми зі свого боку дуже вдячні, що до нашої думки прислухалися. Звісно, що це ще не той хоспіс, який мав бути, і над його вдосконаленням ще потрібно багато працювати – залучати фінансування, підключати громадські організації та благодійників. Але це вже наступний крок.

Про важливість хоспісного центру свідчать значні цифри. Так в області невідкладної хоспісної допомоги потребує понад дві тисчі осіб.

Водночас, представники «Черкаської мережі» говорять, що обов’язково мають бути дитячі хоспісні відділення. Тож сподіваються, що у хоспісному центрі буде виділено хоча б дві палати для дітей.

- Якщо дитина від якогось захворювання помирала, то це мало відбуватися вдома. Це звучить жахливо, бо ж вдома немає тих умов, які могли б допомогти піти з життя без болю та муки. Бо ж одна справа, коли хворий знеболений і перебуває під наглядом медичного персоналу, а інша – коли немає знеболення, коли рідні мають одночасно і доглядати за дитиною, і в той же час бігти в поліклініку та намагатися оформити рецепт на «Морфін». А ще потрібно добитися, щоб його призначили, - каже Тамара Борисова.

За приклад представники організації ставлять клініки європейського зразку, де рідним людини, яка помирає, пропонуюь послуги психолога, а до хворого ставляться з повагою, розуміючи, що його дні можуть бути останніми.  До цього мають прагнути і на Черкащині.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору