СБУ попереджає черкащан про вербування російськими спецслужбами

05 січня 2017, 15:56

46a6fd5-485-fsb-verbuet_485x299

За даними Державної прикордонної служби України з початку 2014 р по теперішній час Російську Федерацію відвідало 12 тисяч 512 мешканців Черкаської області. При цьому за підрахунками фахівців близько 8 тисяч громадян виїжджали до РФ на заробітки.

Більшість громадян нашої держави виконують роботи неофіційно без оформлення відповідних дозволів на працевлаштування, а також без реєстрації в органах ФМС РФ, тобто знаходяться на території сусідньої держави нелегально. У СБУ інформують, що фіксуються випадки затримання наших співвітчизників співробітниками ФМС РФ за порушення режиму перебування з подальшим детальним опитуванням у службових приміщеннях, вилучення «роботодавцями» їх паспортів до завершення виконання робіт, затримання співробітниками МВС при фактах порушень громадського порядку тощо.

Як важелі впливу на особу, для змушення виконування доручень на користь російських правоохоронців, використовуються погрози щодо можливого кримінального переслідування, депортації з подальшою забороною в’їзду в країну, або несплати обумовленої суми грошової винагороди за виконані роботи. Враховуючи ситуацію на Сході України та намагання РФ дестабілізувати обстановку в нашій країні, не виключенням є факти примусового змушення наших співвітчизників-заробітчан брати участь у акціях протесту, проведенні диверсійних та інших підривних акцій, а також залученні до лав незаконних збройних формувань т.зв. «ДНР/ЛНР».

У СБУ радять у разі виявлення фактів порушень правоохоронними органами та спецслужбами РФ прав і свобод українських громадян, протиправних спрямувань до них на підставі шантажу та погроз з метою залучення до співробітництва і антиукраїнської діяльності, по поверненню до України звертатись за телефоном гарячої лінії УСБУ в Черкаській області: (0472) 37-92-44.

За інформацією прес-служби СБУ в області.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору