Рятувальники ліквідували пожежу на острові Жовнино у Чорнобаївському районі

10 травня 2018, 11:53

9 травня о 18:00 на відкритій території найбільшого з островів заповідного урочища Жовнінські острови, який розташований в межах русла річки Дніпро, виникла пожежа сухої трави та очерету. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив речник начальника управління ДСНС у Черкаській області Констянтин Проценко.

Сильним поривчастим вітром вогонь швидко поширився на велику площу і на час коли на місце події прибули рятувальники встиг охопити площу 1 га.

Із пожежею боролися 20-ть рятувальників з 6-ї Державної пожежно-рятувальної частини та Золотоніського держлісгоспу, які на кількох баркасах місцевої риболовецької бригади переправилися на острів.

Пожежу, яка охопила значну площу, вдалося локалізувати лише о 2 годині ночі. Завдяки професійним та самовідданим діям вдалось запобігти поширенню вогню на увесь острів , площа якого становить майже 600 га.

Аналогічна пожежа, яка потребувала застосування значних сил пожежних та лісників, на цьому острові сталася у 2003 році, 8 травня. Тоді, вогонь крім трави та очерету встиг поширитися на хвойний ліс, пошкодивши загалом 70 гектарів насаджень лісового масиву на 12-кілометровому острові.

Вгору