Рятувальники допомогли багатодітній родині відновити будинок після буревію (фото)

11 липня 2017, 13:15

1 липня Черкаська область опинилася в зоні дії потужного атмосферного фронту внаслідок якого у Золотоніському, Чорнобаївському, Драбівському, Уманському, Катеринопільському, Черкаському та Шполянському районах інфраструктурним об’єктам, зеленим насадженням, було завдано значної шкоди, значних руйнувань зазнав і житловий сектор, повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук речник начальника управління ДСНС у Черкаській області Констянтин Проценко.

Одним із найбільш постраждалих населених пунктів в Золотоніському районі стало село Привітне.
За кілька днів рятувальники та курсанти ЧІПБ прибрали та розпиляли тут 47 повалених та аварійних дерев. На території 12-ти приватних домоволодінь, провели роботи з зняття аварійного шиферу і розбиранню пошкоджених фронтонів на житлових будинках.

- Коли особовий склад пожежно-рятувальної частини дізнався, що в одному з найбільш пошкоджених будинків на вулиці Дружби, проживає багатодітна родина з важким матеріальним становищем - вдова з трьома дітьми, ми вирішили, що повинні їй допомогти відновити будинок, - розповів начальник Золотоніського районного відділу Управління ДСНС Олександр Пилипенко

Менше тижня знадобилося рятувальникам 8-ї Державної пожежно-рятувальної частини для розбирання потрощеного та відновленню нового шиферного даху. Впродовж 4 днів рятувальники відбудовували зруйновану покрівлю житлового будинку. Гроші на будівельні матеріали виділила адміністрація, а місцеві рятувальники озброївшись будівельним інструментом закатали рукави.

Зусиллями особового складу пожежно-рятувального підрозділу, який працював на будівництві у вільний від служби час, вдалось в стислі терміни повернути будинку не лише його зовнішній вигляд, а що найбільш цінне, затишну атмосферу родинного гнізда.

За словами начальника районного відділу Олександра Пилипенка, щодня на будівництві працювали 5-7 рятувальників.

- Звісно було непросто, десь не вистачало знань, десь давалася взнаки втома, адже особовий склад підрозділу з 1 липня живе у посиленому режимі несення служби і встиг зробити дуже багато корисних справ. Проте, ми знали, що населення в районі із тривогою очікує на допомогу, тому крім основних завдань, які ми щоденно отримували зі штабу ліквідації наслідків буревію, вирішили допомогти багатодітній родині, яка була не в змозі ліквідувати наслідки негоди самостійно, - наголосив Олександр Миколайович.

За словами самої Наталії Лобащук, вона була у розпачі, а єдине, що надавало їй сил, це те, що стихія не нашкодила її дітям. Спочатку вона не чекала допомоги ні від кого. Просто опустилися руки.

– Важко було взагалі усвідомити той жах, що відбувався навколо. Проте, вже у перший день приїхали рятувальники, а наступного дня привезли будівельні матеріали. Фахівці ДСНС заспокоїли, сказали, що допоможуть. Почали розбирати завали та руйнування. Просто на очах у будинку знову з’явився дах, це справжнє диво. І ще, ви знаєте, я зрозуміла, що світ дійсно не без добрих людей, і в наш час є люди з гарячим серцем і доброю душею, такі як наші пожежники-рятувальники, що приходять на допомогу першими, - розповіла Наталія Анатоліївна.

Коментарі

Вгору