Розпочато кримінальне провадження за фактом умисного невиконання вироку суду золотоніськими поліцейськими

15 листопада 2017, 12:12

Золотоніською місцевою прокуратурою розпочато досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом умисного невиконання службовими особами Золотоніського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області вироку суду, що набрав законної сили, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 382 КК України  (умисне невиконання службовою особою рішення суду, що набрало законної сили) Кримінального кодексу України.

Установлено, що службові особи вказаного вище відділу поліції, які займають відповідальне становище, не забезпечили виконання вироку апеляційного суду Черкаської області, на підставі якого жительку м. Золотоноша засуджено за ч. 2 ст. 389 (ухилення від відбування громадських робіт) КК  України до покарання у вигляді 1 місяця 7 днів арешту.

У зв’язку з переховуванням й ухиленням засудженої від виконання кримінального покарання останню не оголошено в розшук і не заведено оперативно-розшукову справу, внаслідок чого засуджена ухилилася від кримінальної відповідальності.

Через неналежне виконання своїх посадових обов’язків працівниками поліції,  які не здійснювалися необхідні заходи щодо розшуку засудженої особи, на сьогодні вирок суду залишається невиконаним, а завдання кримінального провадження щодо покарання особи в міру своєї вини не досягнуто, що сприяє поширенню почуття безкарності та безвідповідальності серед засуджених і можливості вчинення останніми нових кримінальних правопорушень.

Наразі за результатами службового розслідування, проведеного на виконання вказівки Золотоніської місцевої прокуратури, працівника Золотоніського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Досудове розслідування у вказаному вище кримінальному провадженні триває, вживаються заходи щодо встановлення всіх осіб, причетних до вчинення злочину, а також забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Довідково: санкцією ч. 3 ст. 382 КК України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

За повідомленням прес-служби  прокуратури Черкаської області.

Коментарі

Вгору