Родина золотонісця, якого застрелив браконьєр, вірить лише у суд Божий

16 жовтня 2015, 15:47

1

Плани та мрії обірвав постріл Мілана Степіка вже робить свої перші кроки і вимовляє перші слова: «Ма-ма, та-то». — Так, тато… Ти тата не побачиш уже більше, — ледве чутно відповідає її дідусь. Батька дівчинки, 27-річного Володимира Степіку, вересневої ночі застрелив браконьєр. Він нібито сплутав у прицілі тепловізора людину зі звіром. Трагедія сталася на кукурудзяному полі неподалік села Бакаївка на Золотоніщині. Від отриманих поранень чоловік загинув на місці, пише Черкаський край.

Так однорічна донеч­ка залишилася сиротою. Без підтримки — вдова, батько-інвалід та мама-пенсіонерка. Володимир, згадують рідні та сусіди, ріс чуйним і товариським. Після школи отримав диплом в училищі, вступив до вишу в Черкасах. Не закінчив — зашкодила матеріальна скрута, потрібно було допомагати батькам.На згадку про 27-річного чоловіка залишилися сімейні фото, де вони щасливі утрьох, де з уст не сходить його неповторна усмішка. — Ми разом складали плани, мріяли ростити дитину, надати їй гарну освіту, — каже вдова, Аліна Степіка.Чому молодий чоловік опинився тієї ночі на кукурудзяному полі біля чужого села за 5 кілометрів від Золотоноші, де останні роки жив з дружиною й донечкою, рідні та друзі родини й гадки не мають.— Поїхав, мабуть, до друга тоді в гості. Може, схотів допомогти, — чули ми від його односельців. — Він ніколи нікому не відмовляв і ніколи ж не їздив ні по яку кукурудзу…

Скупі відомості від правоохоронців

Журналістам у прес-службі управління МВС області дають скупі пояснення та розповідають про одного підозрюваного.

Дмитро Грищенко, керівник прес-служби УМВС Черкаської області, 8 вересня 2015 року повідомив: «Під’їхав автомобіль з особою, яка приїхала на полювання. Ця особа подивилася в тепловізор, побачила у мішені теплі силуети, він сприйняв їх за дичину і скоїв постріл, коли підійшов поближче, побачив, що вбив людину. Наразі відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст.115 КК України — умисне вбивство, що карається позбавленням волі до п’ятнадцяти років».
У Золотоніській міжрайонній прокуратурі небагатослівніші. Зокрема у повідомленні на офіційному сайті відомства за 10 вересня цього року йдеться: «Золотоніською міжрайонною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.119 КК України — як ненавмисне вбивство. …Встановлено, що 02.09.2015 близько 22 години громадянин З. прибув на полювання до можливого місця виявлення дикого кабана, а саме до поля №6 із насадженням кукурудзи, яке перебуває в оренді ТОВ «Красногірське», що біля с.Бакаївка Золотоніського району. 02.09.2015 близько 23 години гр. З. під час незаконного полювання на полі, ігноруючи правила поводження з вогнепальною зброєю, не маючи через темряву візуального контакту з громадянином С., почувши звуки, характерні для пересування живої істоти (тварини), помилково розраховуючи на те, що це звуки дикого кабана, спрямував ствол власного нарізного карабіну «Remington 700» 308 калібра у бік, де знаходився гр. С. та здійснив один постріл із карабіна. Від тілесних ушкоджень гр. С. помер на місці.»

Особу душогуба встановлено, повідомляють у міліції області. Слідство зібрало всі докази причетності підозрюваного. Вилучено речові докази. Справу до суду ще не передали, бо чекають результатів гістологічної та балістичної експертиз, кажуть у районній міліції. За місяць, припускають, вона закінчиться. Підозрюваний — під домашнім арештом.

Вдалося з’ясувати, що чоловік, з яким Володимир того вечора був на полі, проходить у справі як свідок. За офіційною версією, він злякався, коли від пострілів упав його товариш і тому втік. Ім’я підозрюваного у вбивстві Володимира Степіки міліціянти не називають ні рідним, ні журналістам, посилаючись на таємницю слідства. Убиті горем батьки кажуть, що їм не до судових тяганин — не мають на те ні сил, ні грошей. Вірять лише у суд Божий.

Така трагедія — не перша

Такого роду трагедії на теренах Черкащини вже мали місце. На початку літа, трьома місяцями раніше, на Смілянщині під час незаконного нічного полювання застрелили мисливця. Вбивця закопав тіло жертви, після чого застрелився у власній автівці. У передсмертній записці він зізнався у злочині.

Того разу відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.115 КК України — умисне вбивство, триває слідство.

Ці трагедії під час нічного незаконного полювання сталися, зокрема, і через доступність приладів нічного бачення, тепловізорів, нарізної зброї, кажуть черкаські мисливствознавці. Люди, які купують усе це, не знають як ним користуватися. Тож подекуди жертвами стають не лише дикі звірі.

*   *   *

Справа про загибель Володимира Степіки багато в чому нагадує справу, яка стала лакмусом для вітчизняного правосуддя. Схоже на золотоніське «ненавмисне» вбивство вчинив свого часу екс-депутат Віктор Лозінський. Він був засуджений за умисне вбивство селянина Валерія Олійника у мисливських угіддях до 15 років позбавлення волі. Пізніше вирок пом’якшили до 10 років, а 11 червня 2014 року Віктора Лозінського звільнили рішенням судді «за станом здоров’я». Вже наступного дня його затримали й доправили назад до колонії, де він продовжує відбувати покарання. А в даному випадку тяжкий злочин стався далеко від Києва. Тому з огляду на перебіг та специфіку розгляду справи батьки більше сподіваються на суд Божий.

Коментарі

Вгору