Рейтинг найперспективніших професій в Україні (інфографіка)

28 червня 2016, 13:41

799878

Державна служба зайнятості склала перелік найбільш перспективних професій в Україні. Попит на них не буде зменшуватись у найближчі роки. Так, найперспективнішими вважаються медичні професії, інженерні, фахівці галузі IT та агрономи, повідомляє "ТСН".

"Якщо ви розмірковуєте, якої саме спеціальності необхідно навчитись, щоб у майбутньому без особливих труднощів знайти роботу, то можемо вас запевнити, що у ТОП найбільш перспективних в Україні професій і за затребуваністю у роботодавців, і за рівнем заробітної плати є професії у галузі IT, медичній галузі, інженерні професії та висококваліфіковані спеціалісти у аграрній сфері", – зазначив виконувач обов'язків голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко.

870518

За його словами, серед робітничих спеціальностей найбільш затребуваними у найближчі роки будуть трактористи, кухарі, швачки, водії та будівельники. Зокрема справний тракторист за рік зможе отримувати заробітну плату до 120 тис. грн.

За словами Кравченка, найбільш перспективні професії можна опанувати безкоштовно, звернувшись до служби зайнятості.

"Якщо до нас звертається людина без спеціальності, або ж, маючи освіту вона не може знайти підходящу роботу, ми пропонуємо безкоштовно пройти навчання у центрах професійно-технічної освіти ДСЗ або в інших навчальних закладах. Так, протягом січня-квітня 2016 року, за направленням служби зайнятості професійне навчання проходили 85,9 тис. безробітних, у т. ч. 20,2 тис. осіб навчалися у ЦПТО", – розповів він.

Так, наприклад, завдяки навчанню у службі зайнятості безробітні здобули такі професії, як перукар, кухар, електрогазозварник, тракторист-машиніст, водій, продавець, швачка. Рівень працевлаштування після закінчення профнавчання у ЦПТО становить 85%. За словами чиновника, сьогодні служба зайнятості реформується. Тепер буде запроваджений короткостроковий та середньостроковий прогноз ринку праці.

Завдяки цьому можна визначити затребуваність професій на ринку праці в найближчі 1-5 років та розрахувати потребу у спеціалістах в конкретних регіонах країни. Зазначимо, близько 759 тисяч зареєстрованих безробітних уже отримали роботу протягом 2016 року. Третину з них становили соціально вразливі категорії населення, зокрема люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, військовослужбовці, які брали участь в АТО.

Коментарі

Вгору