“Реальність без показухи”: у Черкасах розповіли про готовність шкіл до нового навчального року (фото, відео)

15 серпня 2019, 15:56

У черкаських школах тривають перевірки готовності навчальних закладів до нового навчального року. До цього процесу залучені фахівці міського Департаменту освіти та гуманітарної політики, представники Державної служби з надзвичайних ситуацій, експерти Держпродспоживслужби, експерти-господарники тощо. Зі слів перевіряльників, їх завданням є встановлення стану навчального закладу та можливість безперешкодно розпочати навчальний процес для черкаських школярів. Як з'ясувалося,  попри шалений темп ремонтних робіт, не всі міські школи встигли завершити необхідні роботи. Перевірку деяких навчальних закладів навіть відклали на більш пізній термін з причини неможливості провести перевірку в повному обсязі. Як це відбувається, з'ясовував журналіст "Про все".

Днями директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов запросив журналістів взяти участь в процесі перевірки шкіл. Сергій Павлович наголосив, що пропонує ЗМІ побачити реальну картину розвитку освітньої галузі наживо та без "показухи".

- Обирайте будь-який день та час, приєднуйтесь до нашого об’їзду, аби побачити реальну картину розвитку галузі. Маю в машині три місця для підвозу журналістів. Без показухи, лише реальна обстановка! Від себе додам, що сьогодні вже третій день працюємо, маємо різні картини - від прекрасно підготовлених закладів до таких (близько трьох), яким акт готовності наразі підписувати особисто не буду, поки належним чином не підготуються, - написав чиновник на своїй сторінці у Фейсбук.

Журналісти, які долучилися до запрошення, мали можливість разом із перевіряльниками відвідати декілька міських шкіл.

Однією з перших відвідали черкаський колегіум "Берегиня", в середині якого вирує життя, а коридори пахнуть свіжою фарбою. Заступник директора цього навчального закладу Валентина Москальчук розповіла, що колектив колегіуму “Берегиня” сумлінно попрацював і підготував школу до нового навчального року. Щоправда, педагог бідкається, що не все вдалось реалізувати із задуманого.

Ми планували на сьогоднішній день капітально відремонтувати шкільні туалети. Утім, за певних обставин, роботи продовжуються, і ми сподіваємося найближчим часом завершити їх. Зі слів керівництва профільного департаменту, незавершені об’єкти будуть дофінансовані у наступному бюджетному році, - повідомила пані Москальчук.

Зі слів Валентини Михайлівни, педагоги вже адаптувалися до освітніх нововведень та готові до продуктивної роботи в умовах напрямку "Нова українська школа".

Наші вчителі пройшли численні навчання та підготовку для роботи в умовах Нової української школи. Зрештою, наші педагоги вже мають досвід роботи в нових умовах. Вчителі колегіуму обрали програму за авторством Шияна. Це дуже гарна програма. Важливо те, що в рамках цієї освітньої програми, діти йдуть від практики та від розуміння до наукових висновків і тверджень, - повідомляє пані Валентина.

Утім, сама будівля навчального закладу потребує значних фінансових вливань, які планують направити на капітальний ремонт фасаду, плитка якого руйнується та падає. Зі слів дирекції закладу, проект реконструкції вже готовий. А сам колегіум може мати дуже пристойний вигляд, якщо кошти на ці роботи таки відшукають.

Дещо краща ситуація у сусідній 8-ій школі. Більшість шкільних туалетів вже відремонтовано, а класи для черкаських першокласників оснащені всим необхідним приладдям. Зі слів директорки навчального закладу Тетяни Саєнко, роботи ще тривають. Однак, педагогиня запевняє, що вже до кінця місяця ремонти і підготовчі заходи будуть завершені.

Наша школа готова до того, щоб діти прийшли 2-го вересня і навчалися. Деякі роботи ми ще не завершували, можна сказати навмисно. У нас залишається пофарбованим перший поверх школи, щоб не марнувати матеріалів. Причиною цьому є фінальна фаза ремонту покрівлі та центральних сходів навчального закладу. Після завершення вказаних робіт ми в стислі терміни завершимо ремонт, - запевняє Тетяна Борисівна.

Як повідомив у коментарі "Про все" Сергій Воронов, процес перевірки готовності черкаських шкіл почався з 12-го серпня.  Зі слів пана Сергія, навчальні заклади мають різний стан готовності. Сам чиновник відзначає, що заклади освіти професійно поставились до цього заходу, і він дуже задоволений станом шкіл, які перевіряли сьогодні.

На сьогодні перевірка пройшла вже у близько 25-ти черкаських школах. Якщо оцінювати готовність шкіл до нового навчального року за 10-бальною шкалою, то їм можна сміливо ставити тверду вісімку. В нас є краще підготовлені заклади, яким протягом багатьох років виділялося більше фінансування,  є й менш підготовлені. Але загалом все готово до першого вересня, - переконаний Воронов.

Сергій Павлович зауважив, що в ході таких перевірок, були виявлені навчальні заклади, акти про готовність яких він поки не поспішає підписувати.

За цей час лише дві школи не встигли повністю підготуватися до прийому. Відповідно,  їм надали можливість та час завершити роботи. І ми обов'язково перевіримо все ще раз. Причиною цьому є великий обсяг ремонтних робіт, які не встигли завершити вчасно. Тому і неможливо наразі дати об'єктивної оцінки готовності школи приймати учнів. Утім, до кінця місяця, сподіваюсь, все буде готово, - повідомив пан Воронов.

Читайте також: Зміни в українській школі — як це буде в Черкасах.

 

Коментарі

Катя сказав:

Дуже сумно дивитись на спортивний майданчик Берегині. А де ж ділися кошти, які були виділені до часу перевірки? Страшне поле, розвалля! Де дітям займатися фізкультурою?!!! Територія у занедбаному стані!

К**** сказав:

Батьки зібрали кошти- зробили ремонт.

Руслана сказав:

А як же 5 школа? Відсутність спортзалу вже вважається нормою? Чи заняття на підлозі коридорів – це ноухау нової української школи??? Коли департамент та місцева влада зроблять умови для навчання дітей у цій школі??? На території облаштований спортивний майданчик від Азоту, але чи бачила комісія, в якому стані сама територія? Чого там тільки не знайдеш!!! А вона ж прилегла до школи! Невже там за все літо не можна було поприбирати??? Цікаві висновки комісії щодо цієї школи. І чи не дивиться комісія крізь пальці, перевіряючи стан навчальних закладів.

Вгору