Районна лікарня на Черкащині отримала новий апарат ШВЛ

08 липня 2020, 14:24

фото тематичне

Нещодавно для Тальнівської ЦРЛ придбали апарат штучної вентиляції легень  за майже 500 тисяч гривень, аби його придбати залучили 325 тис гривень обласного бюджету та  майже 160 тис гривень від благодійників. Про це повідомив головний лікар Тальнівської ЦРЛ Володимир Солодько.

На одній із сесій обласної ради депутати підтримали звернення від ВО "Черкащани" виділити з бюджету по 325 тисяч гривень на кожну ЦРЛ області. Це кошти, які спрямовані на покращення матеріально-технічної бази лікарень. Залучивши також надходження від благодійників, медзаклад зміг придбати необхідне обладнання, яке рятуватиме життя тальнівчан не лише в час пандемії, а й надалі.

- Тепер медзаклад має 5 апаратів ШВЛ, два з них – високої якості, також маємо достатню кількість кисневих концентраторів, які вдалося придбати на кошти небайдужих. Тож можу сказати, що район забезпечений дихальною апаратурою. До того ж зараз лікарня завантажена на 70-80%, лікуємо хронічних хворих та надаємо ургентну допомогу. А завдяки злагодженій роботі всіх служб епідситуація в районі спокійна, - додає лікар.

Головний лікар також зауважив, що за весь час карантинних обмежень небайдужі на потреби лікарні перерахували 621 тисячу гривень. На ці кошти для медзакладу закупили обладнання та засоби захисту.

Директор підприємства "Тальне-Агрохім" Олександр Гижко розповідає, що під час пандемії вони допомагали, як вторинній, так і первинній ланці медицини Тальнівського району. Зокрема для Тальнівської ЦРЛ виділили 250 тисяч гривень, на потреби ЦПМСД виділили 50 тисяч гривень тощо.

За словами голови обласної ради Анатолія Підгорного, такої підтримки, як цього року галузь охорони здоров’я не отримувала років із 10.

- Прикро, що приводом для об’єднання стала саме пандемія коронавірусу, проте зараз влада, громадськість та бізнес працюють, аби не допустити закриття лікарень, особливо на районному рівні. Тільки обласна рада виділила додатково 50 мільйонів гривень на підтримку закладів та заходів у сфері охорони здоров’я,  ще 50 мільйонів вивільнених коштів перенаправили на підтримку комунальних медзакладів після розподілу державної субвенції. За це вдячний депутатському корпусу, який навіть у розпал карантину збирався на пленарні засідання. Я сподіваюся, що наші з вами зусилля не будуть марними і Черкащина пройде важкий період до кінця, не повторивши сценарії багатьох регіонів, - додав Анатолій Підгорний.

Поділитись

Коментарі

Вгору