Ралі на тракторах та забіг із тачками: чим дивував глядачів “Трактор Фест – 2018” (фото)

17 червня 2018, 14:42

Традиційний фестиваль аграріїв та механізаторів, який свого часу започаткував, а нині всебічно підтримує ТОВ «НВФ Урожай», вперше відбувся на Канівщині. Свято механізаторської майстерності за сім років існування фестивалю давно вийшло за межі суто корпоративного видовища для працівників Групи МХП. Цьогорічний «Трактор Фест» приймав гостей із різних регіонів країни. Зокрема, до села Полствин зї’хались керівники та представники агрофірм із Львівщини, Івано-Франківщини, Вінничини, Волині та інших регіонів.

Директор ТОВ «НФО Урожай» Олександр Воскобойнік, вітаючи громаду зі святом, не стримував емоцій:

– Складно передати словами ту вдячність, яку я відчуваю перед кожним «урожаївцем», який свого часу повірив в «Урожай». Перед всіма тими людьми, які не поїхали в інші світи по кращу долю, а залишились тут – творити на своїй землі. Завдяки вам ми маємо сьогодні вагомі результати та розвиток, – звернувся до учасників фестивалю та велелюдної кількості глядачів Олександр Анатолійович.

Відкрили змагання механізатори на німецьких тракторах ФЕНДТ, які мають максимально дозволену швидкість – 60 км/год. Тому водії, збиваючи фішки, долали перешкоди дуже швидко.

Багатотонні трактори мали подолати трасу перешкод: фігуру «Змійка», «Яма», «Смуга перешкод», «Заїзд у гараж» та «Гірка» – і все це максимально швидко та грамотно.

– Траса достатньо складна. З одного боку ми даємо можливість проїхати начебто швидко, але з другого – є приховані камені, – говорить представник ТОВ "АБА "Астра", головний суддя перегонів Олександр Шпак, – Гарний часовий результат можуть анулювати штрафи за неправильне виконання фігур. Це зроблено для того, щоб водії не розганяли трактори до 60 км на годину, адже достатньо і 20, щоб трактор відірвався від землі.

Новацією цьогорічних тракторних перегонів стала кільцева траса, з одночасним «Стартом» та «Фінішем». Так, як це зазвичай прийнято на справжніх ралі. На відміну від правил змагань минулорічних фестивалів, коли застосовувалась траса за принципом «Вперед-Назад».

У важковаговому змаганні взяла участь майже сотня механізаторів, а от до фіналу дійшли лише десятеро. У вирішальному етапі за головні призи та звання найкращих механізаторів року змагались представник Катеринопільскої філії Олександр Крикливенко та Звенигородської філії – Віталій Крамар. Іван Квітка та Валерій Осмалович – механізатори агрофірми «Дружба» та агрофірми ім. Бузницького.

На тракторах МТЗ умови заїзду були аналогічні тим завданням, які були поставлені при заїздах могутніх ФЕНДТів. Так, в заїздах МТЗ змагались Володимир Сидоренко з філії ім. Бузницького проти Віталія Музиченка з агрофірми «Дружба».

Суддям довелося несолодко – учасники відставали один від одного на долі секунд. У підсумку переможцями стали Віталій Крамар зі Звенигородської філії, який виступав на ФЕНДТі та Володимир Сидоренко з філії «Урожаю» ім. Бузницього, що на Київщині, який був «пілотом» трактору МТЗ.

Обидва переможця отримали грошову винагороду в 15 тис. грн.

– «Трактор Фест» – це не просто перегони сільськогосподарської техніки. Це демонстрація виключної фаховості, професіоналізму наших механізаторів. Це свято людей, які працюють в «Урожаї». Це єдиний день, коли співробітники, що працюють в різних куточках Черкащини та Київщини, можуть зібратись разом і просто відпочити. Всіх об’єднує нелегка хліборобська праця, і неважливо, чи працюють вони у полі, чи біля техніки, чи за комп’ютером. Кожен з них вкладає часточку свого труда, свого серця, щоб наше підприємство залишалось не лише одним з найбільших в регіоні, а стабільно розвивалось та рухалось вперед, – коментує почесний гість фестивалю, перший заступник голови правління ПРАТ МХП Юрій Мельник.

Ще однією новацією фестивалю стали велоперегони «Крос-кантрі», забіг з тачками та парад візочків «Лелека», який нагадував улюблений за минулими фестивалями «Шо попало фест».

Як зазвичай, навколишня до змагань територія вщент була заповнена ярмаркуванням. У цій зоні можна було придбати сувеніри на згадку, поспілкуватись з майстрами народної творчості, зустріти знаних людей та зробити незабутні світлини на згадку в фото-зоні. Також в рамках фесту відбувся конкурс кулінарних талантів «Гаряча пательня», лотерея та звичайно виступ зіркового гостя DZIDZIO.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору