Верховна Рада ухвалила законопроєкт зі змінами до держбюджету на 2020 рік, який передбачає збільшення мінімальної зарплатні в Україні до 5 тисяч гривень вже з 1-го вересня. Фактично буде зростання на 5,86%, - повідомляє "Громадське".
За проєкт закону №3963 у першому читанні проголосували 326 народних обранців, а після цього ж одразу 295 — у другому. Голосування відбулося 25-го серпня під час позачергового засідання парламенту.
Перед цим його схвалив та рекомендував до ухвалення парламентом Комітет з питань бюджету.
Згідно з пояснювальною запискою, кошти на підняття мінімалки хочуть взяти з тих, які зекономили на обслуговуванні держборгу. Сума складе 3,5 млрд грн. Заощадження стали можливі завдяки відхиленню фактичного курсу нацвалюти до іноземних валют у порівнянні з прогнозним курсом, врахованим під час підготовки Держбюджету на 2020 рік.
Кому добре від цих змін
Позитивно це може позначитися на бюджетниках, зарплатня більшості з яких розраховується на підставі мінімальної заробітної платні.
Також багато які соціальні виплати залежать від мінімалки, тому зростуть й вони, що добре для незахищених верств населення.
Вбачають позитив і для Пенсійного фонду, який отримуватиме більше внесків, бо багато податків розраховуються на підставі мінімальної зарплатні. Однак податки також платять громадяни України.
Деяким категоріям збільшення "мінімалки" вилізе "боком"
Фізичні особи-підприємці (ФОПи) платитимуть більше податків, бо єдиний соціальний внесок залежить від мінімалки — він становить 22% від мінімальної зарплатні. Тобто, з 1 вересня ЄСВ за місяць складатиме 1100 гривень.
Підвищення мінімалки, вочевидь, не сподобається і малому та середньому бізнесу, який намагається пережити нечувану кризу через пандемію коронавірусу, а тепер йому ще треба шукати додаткові гроші на зарплати.
У зв’язку з цим бізнес може піти у «тінь», видаючи зарплати в конвертах, або звільняючи працівників.
Проблеми можуть бути й у державних підприємств, які не можуть видавати зарплати у конвертах, але їм треба звідкись брати додаткові гроші. Якщо гроші брати немає звідки, керівництво переводитиме працівників на неповний робочий день чи половину ставки.
Загалом кожен житель України може відчути на собі зростання мінімальної заробітньої плати, оскільки є ймовірність пришвидшення інфляції, тобто зростання цін може «з’їсти» додаткові гроші.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram