Питання, пов’язані із вирішенням проблем воїнів-інтернаціоналістів, завжди були під контролем обласної влади, – Тулуб

11 лютого 2014, 12:57

2014-ий в Україні оголошений Роком учасників бойових дій на території інших держав – відповідний указ підписав Президент України Віктор Янукович. Таке рішення Глави держави має на меті вшанування тих українців, які виконували свій військовий обов’язок на території інших держав, зокрема, це і сприяння поліпшенню соціального захисту таких людей та їхніх сімей.

– Двадцять п’ять років минуло з того часу, як радянські війська покинули афганську землю, де віддаючи борг Вітчизні, проявляли всю свою хоробрість і відвагу. Зараз, вшановуючи мужніх співвітчизників та пам’ятаючи про полеглих, ми не маємо жодного морального права давати політичну оцінку тим подіям. А питання, які пов’язані із вирішенням проблем воїнів-інтернаціоналістів, завжди були, є і будуть у полі зору обласної влади, – зазначив голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб, розповідаючи про кроки обласної влади в напрямку соціального захисту ветеранів-«афганців» напередодні 25-ої річниці виведення військ Радянського Союзу з Афганістану. – В минулому році на 10 відсотків керівництво держави збільшило розмір щорічної разової допомоги. Така допомога була виплачена майже 54 тисячам ветеранів війни (серед них і учасники бойових дій в Республіці Афганістан) у розмірі 29 416,6 тисяч гривень.

Проте очільник області зазначає – досі актуальним для ветеранів залишається квартирне питання.

– Упродовж останніх трьох років за рахунок коштів державного бюджету та благодійного фонду 15 воїнів-інтернаціоналістів забезпечено власним житлом, – зауважив Сергій Тулуб. – У цілому цього року для забезпечення житлом ветеранів війни, серед яких і воїни-інтернаціоналісти, із державного бюджету області передбачено 5,5 мільйонів гривень.

За словами голови облдержадміністрації, минулого року 243 учасники бойових дій в Афганістані оздоровлювалися та лікувалися у шести санаторіях України. Зокрема, у санаторії «Трускавецькурорт» Львівської області, «Україна» Київської, «Нові Санжари» Полтавської, «Бердянськ» на території Запоріжжя, а також у Криму.

Окрім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 серпня 2013-ого року, інвалідам війни було збільшено в середньому майже на 50 відсотків розмір компенсаційних виплат на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів та транспортне обслуговування.

– Турбота про ветеранів війни, створення умов для відновлення їх здоров’я та забезпечення для них комфортного життя є пріоритетом у роботі обласної влади, – зауважив голова ОДА.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору