Екс-головний податківець області запевняє, що рейдерського захоплення ринку на Пастерівській не буде?

11 лютого 2014, 13:47

Вже близько двох років у Черкасах триває епопея із закриттям ринку на вулиці Пастерівській. Влада посилається на неналежні умови та відсутність дозволу на ведення оптової торгівлі з машин, усіляко намагаючись заохотити підприємців переїхати на "Фермерський" ринок. Підприємці, в свою чергу, роблять усе, щоб залишитися на Пастерівській: проводять ямковий ремонт прилеглої території, санітарну обробку ринку, обрізку дерев, вирішують питання освітлення, навіть поновили роботу ветеринарної лабораторії тощо. Попри це, конфлікт довкола ринку не вщухає. Наразі він знову загострився. Причиною цього стали чутки про можливе закриття ринку "Оптовичок" вже 15 лютого цього року. 

- Близько 2 років іде перетягування підприємців з одного ринку на інший (з ринку по вул. Пастерівська на "Фермерський" - ред.). Восени ситуація сягнула апогею, довелося втрутитися голові ОДА Сергію Тулубу. Тоді було досягнуто домовленості про виділення 3 га землі (вільної земельної ділянки по вул. 30-річчя Перемоги, 37, що розташована у Південно-Західному районі Черкас за четвертим колом на перетині з вулицею Руставі - ред.) для ведення оптової торгівлі з автомобілів там. Перед Новим роком міськрада прийняла рішення і цю земельну ділянку пустили на аукціон. Але в кінці січня підприємцям знову почали надходити пропозиції щодо переїзду на "Фермерський" ринок. Я не проти добровільного переходу підприємців, але до людей почали приходити невідомі з погрозами. Одні кажуть, що приходять міліціонери, інші - що бандити. Але і ті, й інші розповідають, що 15 лютого ринок на Пастерівській повністю закривають. Сказала нам про це і начальник департаменту інвестиційної політики Таміла Лепьошкіна, - повідомив директор ринку "Оптовичок" Олександр Островський.

За його словами, зараз на підприємців тиснуть, щоб ті "добровільно" переходили на "Фермерський" ринок, складаються списки таких "добровольців", які насправді не хочуть покидати "Оптовичок".

- У суботу представник правоохоронних органів попередив мене, що зараз є велика вірогідність того, що мене затримають на певний час, щоб "переселити" підприємців з одного ринку на інший. Це може бути таке собі рейдерське захоплення, - заявив Олександр Островський.

Представник влади, заступник директора департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв'язків ОДА Микола Папуша натомість спростовує чутки про закриття "Оптовичка" 15 лютого, проте наголошує, що в будь-якому випадку рано чи пізно не ринок, а торгівлю з великогабаритних машин там припинять через відсутність належних умов.

- Оптову торгівлю із великомасштабних машин на цьому ринку здійснювати не можна. Це не та територія, яка є зручною для покупців та підприємців. На "Фермерському" ринку наразі є всі умови для проведення торгівлі із великогабаритних машин. У свій час надходило багато скарг від жителів цього мікрорайону та водіїв через незручності, які виникають у них у зв'язку із цим ринком. Але на сьогодні у мене немає офіційної інформації про те, що 15 лютого ринок закриють, - повідомив присутнім Микола Папуша.

Поки одні підприємці з ринку на Пастерівській намагаються зрозуміти, чому їх ніяк не можуть залишити у спокої, інші - організовують збори на "Фермерському ринку" і складають протокол про свій добровільний перехід.

- 9 лютого підприємці "Оптовичка" виявили бажання і провели збори на "Фермерському" ринку. Під час зборів із 97 осіб 93 підприємця проголосували за перехід на цей ринок, 4 - виступили проти цього. Усе це зафіксовано у протоколі заходу, там є усі прізвища, це можна перевірити, - наголосив власник ринку "Фермерський", екс-головний податківець Черкащини Юрій Ткаченко.

Він також запевнив присутніх, що з боку "Фермерського" ринку ніяких погроз та залякування підприємців закриттям "Оптовичка" не було. З цього приводу Юрій Ткаченко навіть пообіцяв звернутися до правоохоронних органів.

- Не було й немає ніяких погроз. Ми – за рівні умови ведення бізнесу та за здорову конкуренцію. У мене на сьогодні є бажання звернутися із заявою до правоохоронних органів щодо того, що хтось від імені моєї організації погрожує людям закриттям ринку по вулиці Пастерівській, і я це зроблю, - пообіцяв власник ринку.

Нагадаємо, депутат Черкаської міської ради, директор комунального підприємства “Черкаські ринки” Денис Жмаєв, якого затримали 10 січня нібито за вимагання хабара від підприємця, припускає, що “перейшов” комусь дорогу у тривалому протистоянні довкола ринку “Пастерівський”.

Юрій Ткаченко за часів губернаторства Олександра Черевка очолював податкову адміністрацію в Черкаській області, також є співвласником ресторану "Боттічеллі" і низки інших підприємств. Зокрема, Ткаченко є, разом із Андрієм Казаряном, співзасновником "Золотоніської індичої фабрики"  і співвласником компанії "Золотоніський бекон".

Ольга КОМПАНІЄЦЬ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору