П’ять ОТГ Черкащини – зі стратегіями розвитку

19 січня 2018, 20:51

Індивідуальні стратегічні документи для успішного розвитку розробили та допомогли доопрацювати п’ятьом територіальним громадам області. Про те, як працювали над розвитковими документами для ОТГ розповів радник з регіонального розвитку Програми «U-LEAD з Європою» Григорій Перерва у ході прес-конференції, яка відбулася у Черкаському підрозділі «Центр розвитку місцевого самоврядування».

Розпочали роботу над розвитковими стратегічними документами влітку. Довели роботу до логічного завершення у п’яти територіальних громадах. З нуля працювали над стратегіями у Шполянській, Тальнівській, Набутівській та Стеблівській ОТГ. Допомогу із розробки плану реалізації вже наявної стратегії надали Білозірській об’єднаній тергромаді.

– Півроку тому ми разом із Агенцією регіонального розвитку розпочали роботу над стратегіями для ОТГ, – говорить Григорій Перерва. – Якщо в інших областях бралися за розробку однієї-двох стратегій, то у Черкаській поставили амбітні цілі – підготувати п’ять таких документів. І нам вдалося виконати задумане, хоч це було і не просто. Працювали ми від початку з більшою кількістю громад. Втім, зважаючи, що це процес не простий, плідно нам вдалося поспівпрацювати з п’ятьма.

Цьогоріч, відзначає експерт, мають плани працювати також над п’ятьма стратегіями розвитку для територіальних громад. Втім працюватимуть не лише над стратегуванням, а й моніторингом уже діючих документів.

– Стратегія – це не той документ, який кладуть на полицю, – наголосив Григорій Перерва. – Це живий документ, який весь час у роботі і з яким постійно працює громада, оновлює його, досліджує, чи виконується те, що заплановано у ньому. Тож цьогоріч ми також будемо моніторити стратегії. Окрім цієї роботи маємо на меті допомагати й з проектним менеджментом. Він вкрай необхідний для залучення коштів з різних джерел. Маємо на меті створити фахову команду проектних менеджерів. І, як підсумок, у кінці року проведемо ярмарок проектних ідей.

За повідомленням прес-служби Черкаської ОДА.

Коментарі

Вгору