Психолог в МХП: місія – допомагати людям

30 листопада 2023, 13:02

Корпоративний психолог у бізнесі – модна тенденція чи турбота про працівників? Які компанії наймають психологів та чого очікують від їх залучення в команду? Розбираємося на прикладі ПрАТ «Миронівська птахофабрика» (входить до складу компанії МХП), де є свій корпоративний психолог.

Ольга Перепада – психологиня із понад 20-річним практичним досвідом. Має спеціалізацію медичного психолога, ступінь кандидата психологічних наук з медичної психології. Сама фахівчиня родом із Ватутіного, де тривалий час очолювала психологічну службу міста. В МХП працює близько півтора року.

– Пані Ольго, нащо, на вашу думку, психолог на підприємстві?

– Бізнес – це частина суспільства, тому тенденції, які відбуваються у суспільстві не можуть не знаходити відображення в бізнесі. А в суспільстві тема психологічної допомоги поступово проходить шлях від незрозумілої до потрібної та актуальної. Ми, звичайно, ще не маємо такого стану справ як за кордоном, де для більшості людей нормально мати свого психолога, але позитивні зміни відбуваються і все більше українців звертаються по психологічну підтримку та вирішують свої питання. Тобто нині це не щось дивне й страшне, психолог стає нормою життя і в людей зростає розуміння його корисності для себе.

Відповідно і в бізнесі корпоративний психолог – це один із інструментів піклування про благополуччя працівників. А ще – про розвиток і зростання команд та особистостей.

МХП – компанія, в якій вже кілька років діє служба психологів. І це досить унікально в Україні. Здебільшого це кейс великих міжнародних корпорацій.

– Розкажіть про свою роботу на птахофабриці? У чому вона полягає?

– Глобально робота корпоративного психолога – це два напрями: індивідуальна та групова робота. Тобто це індивідуальні консультації за запитами працівників та різноманітні тренінги, воркшопи, тімбілдінг, психологічні та трансформаційні ігри. Всі групові активності мають цілі. Йдеться про розвиток певних компетенцій, лідерських якостей, налагодження ефективної комунікації в команді тощо. Крім того, є робота у проєкті дуальної освіти, де працюю як із молоддю, яка приходить на підприємство, так і з їх наставниками.

Якщо в цілому окреслити свою місію – це допомога працівникам. Як робітникам з виробництва, так і колегам в офісах та керівникам різного рівня. Але не демонстративно, не нав’язливо. Вважаю, що мене не повинно бути багато, навпаки прагну бути корисною, але не помітною.

Мені важливо підсвічувати якісь теми. Починаючи від того як можна допомогти конкретній людині й до того, що може бути корисним загалом для підприємства, для бізнесу. Моя місія – зробити потрібні акценти, показати, де потрібна увага, залученість, мотивація.

А щодо індивідуальної роботи?

– Її точно більше. Індивідуальні консультації є практично щодня. Працівники можуть звернутися в різний спосіб – телефоном, електронною поштою, можна також заповнити за лінком гугл-форму та обрати для себе зручний день і час. Крім того, обрати можна навіть психолога. В компанії працює 15  психологів і будь-хто може звернутися по консультацію онлайн до будь-кого з моїх колег.

Щодо запитів, то тенденція така: люди приходять в основному з питаннями, що стосуються роботи, взаємин у колективі тощо, але потім дуже часто все сходиться до особистих тем. Діти, стосунки, прийняття себе тощо.

У цілому я спостерігаю в команді суттєву динаміку щодо готовності людей до взаємодії з психологом, а отже й довіри. І це найцінніше для мене як фахівця. 

Коли я прийшла на «Миронівську птахофабрику», то абсолютно нікого не знала тут, оскільки не місцева. А зараз бачу ці позитивні зміни – люди більше звертаються, спілкуються, підходять, посміхаються, вітаються. До речі цьому сприяє і той факт, що я користуюсь корпоративним транспортом, на роботу й додому добираюся в автобусі разом з іншими працівниками, обідаю з ними у корпоративній їдальні. Це лише сприяє комунікації.

Психологічна допомога набула особливої важливості під час війни. Зокрема, в контексті підтримки військових. Як в МХП проводять цю роботу, адже багато працівників нині захищають Україну?

– Власне, я маю досвід роботи з військовими починаючи з 2015 року й нині він дуже актуальний та корисний. Тоді це були учасники АТО, ветерани. Зараз, через повномасштабну війну, це ще більш глобальна тема й потреба і ми маємо її вирішувати.

В МХП ця робота реалізовується в межах комплексної програми з символічною назвою – «МХП Поруч». Це програма життєстійкості для мобілізованих та ветеранів ЗСУ. Вона покликана створити для кожного військового умови, у яких зможуть не тільки повернутися до цивільного життя, але і якісно реалізувати свої права, отримати різнобічну підтримку та нові можливості.

Програмою передбачений комплекс заходів, спрямованих на адаптацію, професійну підготовку чи перепідготовку, психологічну реабілітацію й соціальне забезпечення.

Що стосується безпосередньо «Миронівської птахофабрики», то дійсно багато наших працівників нині захищають Україну – йдеться про кілька сотень. 25 колег вже демобілізувалися й поступово повертаються на роботу і ми працюємо задля того, щоб всебічно сприяти їхній адаптації у мирному житті, у команді.

За моєї участі в компанії розроблено алгоритм первинної консультації психолога з демобілізованими й нині за ним працює вся психологічна служба МХП. Власне, спочатку – це обережний, мінімальний контакт, коли людині важливо надати інформацію, що може бути корисною для неї в різних аспектах. Нам важливо показати, що ми поруч і що ми готові допомогти. До речі, не тільки самим ветеранам. Ми відчуваємо відповідальність і за тих, хто поруч із ними – дружини, мами, рідні, а також підтримуємо сім’ї загиблих колег та зниклих безвісти.

Додам, що задля того, щоб якісно та ефективно взаємодіяти з нашими героями, усі психологи МХП і я, зокрема, пройшли відповідне навчання, підготовку і цей процес триває. Наш обов’язок і честь – бути компетентними, виваженими й максимально корисними тим, завдяки кому ми живемо й працюємо.

Партнерський матеріал

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору