Лікар із Жашкова, який за хабар допомагав пацієнту уникнути армії, заплатить штраф

30 листопада 2023, 13:47

У Жашкові винесли вирок лікарю, який допомагав військовозобов'язаному уникнути мобілізації. За "послугу" встановлення інвалідності він попросив 3 тисячі доларів. Випадок стався наприкінці травня цього року.

Медик працював у місцевій лікарні сімейним лікарем. 31 травня до нього звернувся пацієнт із питанням щодо можливості встановлення непридатності до військової служби. Обвинувачений запевнив, що може допомогти підробити документи, згідно з якими "клієнту" призначать групу інвалідності. Зловмисник раніше був членом ВЛК та мав зв'язки із секретарем комісії. За послугу він попросив 3 тисячі доларів.

Однак задум обвинуваченого не вдався через неможливість призначити групу інвалідності. Водночас з'явилась змога допомогти військовозобов'язаному отримати обмежену придатність до військової служби. За це лікар взяв із нього 3200 гривень, аби передати секретарю військово-лікарської комісії.

Жашківський районний суд визнав лікаря винним у злочині та призначив покарання у вигляді 17 тисяч гривень штрафу. Також йому на 2 роки заборонили займати посади в органах охорони здоров'я, які пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарчих функцій.

Нагадаємо, правоохоронці затримали організаторів двох масштабних схем ухилення від проходження військової служби. Зловмисники пропонували військовозобов’язаним за хабарі «вирішити» питання щодо уникнення мобілізації.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору