Приймають навіть із домашніми тваринами: як у черкаському санаторії зустрічають вимушених переселенців

17 квітня 2022, 15:54

В одному із черкаських санаторіїв продовжують приймати вимушених переселенців. Щодня до транзитного центру приїжджають українці з окупованих територій або місць, де йдуть активні бойові дії. З перших днів війни найбільше людей було із Сум, Чернігова, Харкова та Волновахи.

Про це розповів директор закладу Володимир Орленко. Зараз же люди приїздять переважно із Луганської й Донецької областей, також із Херсона.

«Найстаршою переселенкою у нашому санаторії була 95-річна бабуся, а наймолодшим — новонароджене немовля, якому не було й двох тижнів», – розповів Володимир Орленко.

За раз у санаторії найбільше залишалося близько 350 переселенців, хоча спочатку місць в приміщенні було розраховано на 150 осіб. Також це один із небагатьох центрів, де приймають із домашніми тваринами.

«Наша позиція така: якщо родини забирають із собою своїх домашніх улюбленців - такі рішення потрібно тільки підтримувати», – зауважив Орленко.

Директор санаторію розповів, що вдячний черкасцям. Адже в перші дні, а це кінець лютого та початок березня, санаторій зовсім не був пристосований для прийняття внутрішньо переміщених осіб. Звичайні люди забезпечили центр усім — від матраців, подушок, простирадл до харчових продуктів.

«Пам‘ятаю як до санаторію приїхав дідусь на жовтому "Запорожці", він дістав із машини інвалідний візок і сказав, що йому уже непотрібний, а комусь він буде корисним. Якраз за день до цього привезли чоловіка з інвалідністю, ми заносили його на руках. Коли ж ця родина їхала, ми віддали їм інвалідний візок. Вони не знали як нам дякувати», – розповів керівник санаторію Володимир Орленко.

Зараз же завдяки волонтерам, благодійним фондам і бюджетному фінансуванню весь процес налагоджений. Людей забезпечують одягом та засобами гігієни. Раніше вдень використовували близько 300 гігієнічних комплектів, нині ж потік переселенців менший. Також у санаторії трьохразове гаряче харчування.

«Одного разу колоною із 5-7 машин приїхали родини із Чернігова. В одній машині було розбите скло, а в іншій на капоті були сліди від куль. Люди розповіли, що нарвалися на російських військових», – розповів Орленко.

Більшість людей, які приїжджають у санаторій, потребують підтримки та допомоги, тому із ними працюють психологи за програмою ЮНІСЕФ. Також під час тимчасового проживання людей намагаються відволікати. Нещодавно у центрі провели майстер-клас із гончарства, до якого долучились і батьки, і діти. А на території санаторію працівники разом із переселенцями посадили близько 100 саджанців, які отримали від лісгоспу та представників бізнесу. Зокрема, висадили фундук та самшит, а також дерева дубки та ялинки.

Владислава Корецька

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору