Принцип «один округ – один депутат» не працює – ОПОРА

01 листопада 2015, 11:35

1

Ще до початку виборів ОПОРА  наголошувала на тому, що у зв’язку із новим Законом України «Про місцеві вибори» виборча система й особливо принцип встановлення результатів виборів зазнали змін. Так, експерти наголошували на тому, що, якщо за старим Законом, кожен округ обирав одного депутата в місцеву раду, то тепер принцип «один округ – один депутат» не працює. До результатів, які ми отримала 25 жовтня, це мало теоретичний характер, проте вже отримавши, наприклад, попередні результати виборів до Черкаської міської ради, можна чітко побачити, як це втілюється на практиці, повідомляє ОПОРА.

Так, на 42 територіальних округах Черкас до міської ради обирали 42 депутати із 671 кандидата. За попередніми результатами (паралельного підрахунку голосів) отримають мандат представники 8 партій, які подолали 5% бар’єр.

– Якщо проаналізувати, які кандидати отримають мандат, то з’ясується, що із 16 округів взагалі не обрано жодного депутата, 20 округів вибрали по 1 депутату, 4 округи –  по 2 депутати, 2 округи – по 3 депутати. Тепер теза про те, що відповідно до Закону в довиборчий період мажоритарна складова працює (закріплення кандидата за округом), а під час встановлення результатів – не працює, стала більш наочною для виборців, – розповідає аналітик Черкаського осередку ОПОРИ Марина Макуха.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору