«Принеси те, що сам одягнув би і вдягнув би в це свою дитину»: де у Черкасах знайти баки для вживаного одягу

02 березня 2020, 21:04

Віддати речі, які вже не носите, тим, хто їх потребує. Майже два роки на вулицях Черкас стоять контейнери для вживаного одягу. Щотижня їх розвантажують, речі сортують та розподіляють. Куди їх потім відвозять та хто цим займається, дізнавалося Громадське: Черкаси.

За словами волонтерки організації «Християнська місія «Нове життя» Вікторії Ващенко, контейнери для одягу купили за гроші громадського бюджету. Їх встановили на вулицях Черкас у 2018-му. Далі ініціативою займалися різні громадські організації.

У контейнери можна вкидати одяг і взуття, ковдри і подушки, постільну білизну і текстиль. Потреба є постійно, каже волонтерка.

- Краще приносити одяг за сезоном. Зараз актуальні речі на весну. Вони мають бути чисті і в хорошому стані. Їх краще складати у пакети, щоб не змішувалися з іншими речами, і легше було розвантажувати контейнер, – говорить Вікторія Ващенко.

Відсортовані речі передають у Жіночий кризовий центр, організації «100 відсотків життя», обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей, у чоловічий притулок у Чорнобаївському районі, а також малозабезпеченим родинам і пенсіонерам.

- Одяг, який залишається, ми направляємо у Чорнобаївський район. У селах проводимо акції і роздаємо гуманітарну допомогу. Там це надзвичайно потрібно. Те, що не беруть у місті, беруть у селах, бо не такі вибагливі, – коментує волонтерка.

За її словами близько третини речей, які вкидають у контейнери, непридатні до використання. У кращому випадку їх можна буде віддати у притулок для собак чи як матеріал для плетіння сіток. У гіршому – такі речі доводиться викидати.

- Наш девіз: «Принеси те, що сам одягнув би і вдягнув би в це свою дитину». Ось на днях з контейнера на Казбеті забрали шість величезних пакетів – майже як мішки. Розібрали їх, а то все непридатне для використання. Замість того, щоб на смітник винести, викинули до нас у бак», – говорить Вікторія.

Наприкінці 2019-го кілька контейнерів перенесли. Частково це були вимушені заходи. Бо люди намагалися діставати гачками одяг із контейнерів і псували речі. Найпроблемнішим був бак біля Святотроїцького храму. Тепер він біля Другої міської лікарні.

Сьогодні контейнери для одягу можна знайти за такими адресами:

- вул. Сержанта Жужоми, 7;
- бульв. Шевченка, 352;
- бульв. Шевченка, 150;
- Третя міська лікарня;
- вул. Героїв Дніпра, 23;
- вул. Гоголя, 221;
- Друга міська лікарня;
- вул. Віталія Вергая, 8, 10;
- бульв. Шевченка, 91, церква поруч з навчальним корпусом №1 ЧНУ;
- вул. Кобзарська, 58, гуртожиток №1 ЧДТУ.

Під час сортування речі можуть відібрати під конкретне замовлення. Кожен може звернутися до організації і попросити відкласти одяг чи взуття необхідного розміру. Звертатися за телефоном: 097 546 19 74, 093 529 49 00.

За словами Вікторії Ващенко, є потреба не тільки в речах. Тож якщо хтось може поділитися побутовими приладами чи продуктами, які довго не псуються, можна принести їх в офіс організації.

- Ми робили акцію в Чорнобаївському районі. Там 19-річна дівчинка з ДЦП. Просять підгузки. Одна пачка – 400-500 гривень. Людям їх нереально купити. І таких випадків дуже багато. Можливо, хтось захоче принесли олію чи крупи. Це можна принести в наш офіс, – говорить волонтерка.

Адреса ГО «Християнська місія «Нове життя»: Припортова, 22А (біля Дніпроплази, навпроти СТО). Офіс працює у п’ятницю і суботу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору