Приймальні комісії – суворі, – черкащанин розповів, як вступив до 11 американських вишів

29 серпня 2017, 19:35

У школі любив історію й анг­лійську. 22-річний Андрій Трапізонян вивчав правознавчтво у Черкаському національному університеті. Три роки тому поїхав стажуватися в Польщу. Сподобалося. Відтоді у хлопця з'явилася мрія навчатися у США, пише "Gazeta.ua".

Андрій Трапізонян вступив на юридичний факультет Арканзаського університету США. Його закінчили Гілларі та Білл Клінтони. Навчання коштує кількадесят тисяч доларів у рік. Андрієві витрати на нього покриє грант. Трапізонян узяв участь у 25 конкурсах від благодійних фондів по всьому світу. Став фіналістом американської освітньої програми для українців.

— Почав займатися англійською — вправи, онлайн-курси, спілкування по скайпу із закордонними студентами. Два місяці працював із носієм мови. Потім був вступ. Нічого важчого в моєму житті не ставалося. Приймальні комісії суворі. Оцінюють не глибину знань із предмета, а комплексні знання, — зазначив Андрій Трапізонян. — Вступив одразу до 11 вузів. Вибрав університет Арканзасу. Бо тут навчалися губернатори штатів, учені, відомі люди. Додатково працюватиму асистентом двох професорів. Так зароблю на оплату житла. Зніматиму кімнату в квартирі студента-практиканта.

— Раніше ніде, крім Польщі, не був, — додає Андрій. — Найперше враження від Штатів — привітність людей. Ніхто ні на кого не зривається. Ніхто не вважає тебе іммігрантом. Усі готові допомогти, знайомляться.

У Черкасах залишився Григорій, батько Андрія. Під час війни в Абхазії переїхав із сином в Україну. Мати живе в Грузії.

Вгору