Протистояння між Одаричем та Радуцьким може призвести до появи нового претендента на владу, – незалежний фахівець

09 липня 2015, 21:30

11705242_750991888343218_5063113931680874219_n

Затяжне питання про відставку міського голови, яке мали розглянути на останній сесії міської ради, відкликано. І зробив це один із активних прихильників імпічменту секретар міськради Олександр Радуцький. Чому? Мовляв, з’явилися нові обставини, пише "Громадське ТБ: Черкаси"

- За кілька незаконних звільнень працівників міський голова має сплатити більше півтора мільйони гривень! В цій ситуації він має залишатися на робочому місці й відповідати, – сказав Радуцький. - Дякую 37-м депутатам, які проголосували поіменно за те, щоб не розглядати цей проект.

Отож, питання про відставку Сергія Одарича відклали вже вдруге на пропозицію самих же ініціаторів проекту. Що змушує опонентів Одарича змінити курс та відмовитися виносити це питання на голосування? Чим завадили «нові обставини» та які наслідки для Черкас несуть розбіжності у стінах міської ради?

- Я вважаю, ми зробимо для міського голови подарунок, якщо відправимо його у відставку. Він би розповідав, що не може знайти спільну мову з депутатським корпусом. Якби ми його прибрали, це дало б йому можливість розповідати, що це замовлення, що все дуже погано, і йому не дають працювати. Він має потужний медіа-ресурс, і через нього, перебуваючи у відставці, він доводив людям, що з ним з’ясовують стосунки, що його переслідують. Впливав на думку громадян таким чином, і його почали жаліти. Так він був повторно обраний мером, – пояснює свою позицію Радуцький. - Я вважаю, що людина, яка приносить матеріальний збиток місту своїми діями, повинна бути на посаді. І відповідати за свої дії!

Для чого місту мер, що завдає збитків місту? Пан секретар має відповіді й на це:

- Я вам хочу сказати, що все що він зробив, він уже зробив. Більше він на цей час зробити не може. Поганого він зробив усе, що міг.

На сакраментальне запитання «Що робити?» Олександр Романович відповів так:

- У нас є бюджет – це правила, за якими живе місто цілий рік, і моє завдання його максимально виконати. Популістські виступи міського голови кардинально вплинути на це вже не можуть.

Сам Сергій Одарич переконаний, що відкликали питання, насправді, через відсутність достатньої кількості голосів, адже для прийняття рішення необхідно дві третини голосів депутатів:

- Всі їх потуги зібрати 40 голосів закінчилися нічим. Максимум - 18 голосів. Показати при голосуванні такий результат, очевидно, соромно. Я готовий співпрацювати завжди, але більшість у раді утворювалася для війни з мером. Тому співпраця сьогодні залежить від депутатів.

Що означає війна поглядів між головою міста та секретарем міської ради, чому питання про відставку вдруге «відсунулося» на задній план і чим це може закінчитися, прокоментувала незалежний фахівець, виконавчий директор ГО «Академія стратегічних досліджень» Любов Рупало:

- Все це можна назвати протистоянням рейтингів перед виборчою гонкою. Адже всі розуміють, що залишилося дуже мало часу, закінчується каденція голови, і оцінка людей визначатиметься за шкалою «зроблено – не зроблено». Але протистояння таких людей у міській раді, як Одарич і Радуцький може призвести до того, що з’явиться хтось третій, хто зможе претендувати на владу. Питання тільки, чи це буде людина з Черкас, адже у нас часом з’являються такі фігури, як от Поплавський, наприклад. Важко спрогнозувати, чи було би проголосоване питання про відставку на сесії, адже все ж таки хочеться вірити, що депутати – це люди, які голосують за покликанням, а не за чиєюсь вказівкою. Інша справа, на чию користь це йде.

Коментарі

Вгору