Прощальний дерибан: Черкаська міська рада продає частину вулиці? (фото)

11 листопада 2015, 09:36

Частину вулиці загальноміського значення – Сумгаїтської – збирається продати Черкаська міська рада під торгівельний комплекс групі фізичних осіб підприємців.

Про це повідомив у своєму фейсбуку архітектор, завідувач сектору містобудівного кадастру у Черкаській міській раді Федір Балаба, пише Рідна Черкащина.

“По поштовій розсилці дізнався, що 17 листопада відбудеться сесія Черкаської міської ради. Читаю прикладений порядок денний по земельних питаннях і дивуюся від чергового дерибану. На останок, як то кажуть.

Один з прикладів, це продаж землі у власність по вул. Сумгаїтська під комерційне використання торговельного комплексу групі фізичних осіб-підприємців.
Йдеться про територію саме в частині вулиці загальноміського значення, Сумгаїтської, навпроти ринку. Що за фігня, як можна продати у приватну власність частину вулиці?!, – обурюється Балаба. –

На ортофото 2010 року видно, що на той момент ніякої забудови там не було, а на ортофото 2015 року за квітень місяць торговельні комплекси вже збудовані з порушенням будівельних норм і законодавства України.

1 2

На топографо-геодезичній зйомці чітко видно, що забудовані магістральні інженерні мережі, як то водовідведення та зливова каналізація, потрапляння в межі охоронної зони центрального водопроводу, який обслуговує Південно-західний район та в межах червоних ліній вулиці.

3 4

Згідно ст. 18 ЗУ «Про автомобільні дороги» − Складовими вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є: проїзна частина вулиць і доріг, трамвайне полотно, дорожнє покриття, штучні споруди, споруди дорожнього водовідводу, технічні засоби організації дорожнього руху, зупинки міського транспорту, стоянки таксі, тротуари, пішохідні та велосипедні доріжки, зелені насадження, наземні та підземні мережі, майданчики для паркування. Межі вулиці за її шириною визначаються «червоними лініями». Розташування будь-яких об’єктів, будівель, споруд або їх частин у межах «червоних ліній» вулиці не допускається.

Питання: якого біса у нас будують на інженерних мережах вздовж червоних ліній вулиці, а потім виносять це на продаж за 23 тис. грн. 100 м кв. (загалом 700 м кв.)?

Намагався запитати про ситуацію деяких колег, отримав відповідь, на кшталт: − «Ти знаєш, що там за люди?». В мене особисто, ще зберігається той рівень сприйняття, коли мені чесно по фігу, хто за цим стоїть.

А за місто прикро.

Хто там з міських депутатів читає цей пост, прошу не допустити проштовхування цього рішення.

p.s. – порядок денний чимось схожий на квітневий земельний дерибан міста Черкаси у 2006 р. на останній сесії «ім. Волошина», перед першим приходом Одарича на посаду міського голови. Саме тоді, найбільше постраждали недоторкані рекреаційні землі «Соснівки»”.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору