Прокурори Черкащини обговорили практику застосування рішень Європейського суду

27 березня 2017, 07:25

У п’ятницю, 24 березня 2017 року, у прокуратурі області відбувся навчально-методичний семінар на тему: «Практика застосування рішень Європейського суду з прав людини під час виявлення та розслідування кримінальних правопорушень». Захід проведено за участі представників  Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Генеральної прокуратури України та Національної академії прокуратури України, повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.

Під час семінару учасники обговорили актуальні проблеми порушення прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, у ході кримінального провадження.

- На сьогодні Рішення Європейського суду з прав людини – це важливий фактор розвитку правової системи, під їхнім впливом формуються нові правові норми, які відповідають міжнародно-правовим стандартам прав людини. Прокурор може і повинен влучно та доречно використовувати таку практику, орієнтуватися в ній, - наголосив під час свого виступу виконувач обов’язків прокурора області Володимир Павленко.

За його словами, наразі однією зі складових реформи, яка проводиться в системі прокуратури, є саме професійна підготовка прокурорів, у тому числі і з питань застосування Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини.

Представник Генеральної прокуратури України Сусанна Будагян особливу увагу приділила практиці застосування рішень Європейського суду з прав людини під час виявлення та розслідування злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

Суддею судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Наталією Марчук висвітлено практику застосування рішень Європейського суду з прав людини  національними судами.

Представники відділу дослідження проблем впровадження практики Європейського суду з прав людини в прокурорську діяльність Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України Віталій Власик та Дмитро Лотюк розповіли про роль прокуратури у виконанні рішень Європейського суду з прав людини.

Після виступів учасники обговорили можливості покращення ситуації щодо виконання рішень та запобіганням росту кількості порушень, які призводять до звернень громадян України до Європейського суду з прав людини.

Поділитись

Коментарі

Вгору