Прокуратура відстояла бібліотеку для дітей

16 березня 2017, 06:33

Черкаський окружний адміністративний суд погодився з доводами прокурора щодо необхідності дотримання законодавчо визначеної процедури під час скорочення мережі спеціалізованих бібліотек та визнав протиправним рішення однієї із районних рад Черкащини щодо припинення функціонування бібліотеки для дітей, інформує прес-служба прокуратури Черкаської області.

Бібліотека - це інформаційний, культурний та освітній заклад, головним завданням якого є забезпечення освітніх та культурних потреб користувачів. Враховуючи актуальність застосування культурно-просвітницьких методів у вихованні сучасної молоді та особливі потреби підростаючого покоління, для забезпечення створення найкращих умов для реалізації вказаних завдань на законодавчому рівні виокремлено спеціалізовані бібліотеки для дітей та юнацтва. Скорочення їх мережі створює негативну тенденцію щодо організації дозвілля неповнолітніх.

З метою недопущення безпідставного та необґрунтованого припинення функціонування бібліотек, вимогами Закону України «Про бібліотеки та бібліотечну справу» передбачено, що доцільність реорганізації та ліквідації бібліотек, що є у державній та комунальній власності, визначається органами місцевого самоврядування за погодженням із Міністерством культури України.

Однак, прокуратурою встановлено, що районною радою прийнято рішення щодо припинення  функціонування спеціалізованої бібліотеки для дітейбез погодження з відповідним міністерством, що стало підставою звернення до суду.

За втручання прокуратури Черкаської області незаконне рішення про припинення функціонування бібліотеки для дітей скасовано.

Вгору