Прокуратура Черкащини оскаржує факти неправомірного успадкування земельних паїв

22 березня 2017, 06:33

Реалізовуючи представницькі повноваження та захищаючи державні інтереси, органи прокуратури області ініціюють перегляд незаконних судових рішень у справах, розглянутих без участі прокурора, інформує прес-служба прокуратури Черкаської області.

Апеляційним судом Черкаської області задоволено 2 апеляційні скарги,  подані прокуратурою на рішення Уманського міськрайонного суду, про визнання прав на земельну частку (пай) в порядку спадкування.

Підставою оскарження вказаних вище рішень судів стали факти неправомірного набуття упродовж 2016 року жителями Уманського району у власність земельних ділянок (невитребуваних паїв), як спадкового майна.

Особи, які «успадкували» землю, згідно з чинним законодавством не входили до кола спадкоємців за законом, а отже, не мали належних прав  отримувати земельні ділянки.

У разі неприйняття спадщини відповідно до норм закону, спадкове майно в установленому порядку переходить до держави.

Оскільки за викладених вище обставин порушено державні інтереси у сфері використання та розпорядження землею, прокуратурою в апеляційному порядку оскаржено 6 рішень Уманського міськрайонного суду про визнання прав на земельну частку (пай) в порядку спадкування.

Наразі 4 апеляційні скарги прокуратури перебувають на розгляді в суді апеляційної інстанції. Робота на вказаному напрямі триває.

Вгору