Продавці підакцизних товарів поповнили черкаський місцевий бюджет на 35,2 млн грн

03 червня 2016, 07:05

гроші

Протягом січня – травня 2016 року платники, які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів, сплатили до черкаського міського бюджету понад 35,2 млн. грн. акцизного податку. Це на 12 млн. грн. перевищує надходження платежу за січень – травень 2015 року.

“Також, за 5 місяців п.р. до загального фонду державного бюджету черкаські платники сплатили майже 8,2 млн. грн. акцизного податку з вироблених в Українi пiдакцизних товарiв”, - повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкасах Антон Царюк.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах нагадує, що 5%-ий акцизний податок запроваджено з 1 січня 2015 року. Він сплачується з реалізованої вроздріб підакцизної продукції, а також з вироблених в Україні спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів.

Роздрібним продавцям  підакцизних товарів слід пам’ятати, що з 11 березня 2016 року «Акцизний податок» є обов’язковим реквізитом касового чеку та зазначається окремим рядком. За відсутність цього реквізиту у касовому чеку повноцінно застосовуються штрафні санкції, передбачені статтею 17 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

В той же час, з 1 січня 2016 року змінено порядок нарахування та ставку акцизного податку з роздрібного продажу пального. Так, замість 5%, ставка податку дорівнює 0,042 євро за кожен літр реалізованого пального.

За інформацією прес-служби Державної податкової інспекції у м. Черкасах

Коментарі

Вгору