“Найкращий у республіці”: краєзнавець розповів про залізничний вокзал Черкас

06 листопада 2021, 09:32

5 листопада 1963 року обласний центр отримав належний такому "статусу" новий залізничний вокзал.На його спорудженні застосували найпередовіші технології, а саме приміщення вражало новими в оформленні матеріалами — керамікою, пластикою, пластмасами, модним алюмінієвим оздобленням, розповідає краєзнавець Борис Юхно.

Вестибюль прикрасили колоритні монументальні панно, а на величезній стіні зали майстри виконали «алюмінієвий пейзаж»: блискуча чайка завмерла над хвилями Черкаського моря. У ресторані – ще один витвір мистецтва, мозаїка на тему відпочинку: дужі юнаки та дівчина несуть байдарку.

На новому вузлі були створені усі умови для комфортного очікування: працювали камери схову, медичний пункт, пошта, перукарня. Зручно почувалися пасажири й на пероні, де від сонця й дощу їх захищав навіс - 150-метровий завдовжки і 8-метровий завшир.

- Спроектував наш вокзал архітектор «Київдіпротрансу» Леонід Чуприна. І «побудував» його не лише на папері. Допоки тривало будівництво, а це майже три роки, Леонід Максимович здебільшого перебував на об’єкті. І з часом вокзал позиціонувався як "найкращий у республіці". У архітектурному нарисі Сергія Кілессо "Черкаси" 1966 року прочитав навіть, що саме тут уперше в Союзі залізничний вокзал і автостанцію планово об'єднали в один комплекс, — пригадує Борис Юхно

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору