Препарат для екстреної контрацепції не виключать зі списку рецептурних, – Ляшко

15 травня 2023, 08:13

Препарат "Постинор", який приймається для екстреної контрацепції, не виключать зі списку рецептурних ліків.  

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, пише Українська правда

Вивести медичний препарат з переліку рецептурних неможливо, якщо це рішення виробника, як у випадку з препаратом "Постинор"

"Не можна визначати чи може лікарський засіб видаватися без рецепту, якщо виробник цього лікарського засобу, зокрема той, хто подавав його на реєстрацію, визначає засіб рецептурним", – зазначив Віктор Ляшко. 

За словами міністра, безрецептурний відпуск рецептурних препаратів призводить до самолікування, яке потім ускладнює шанси вилікувати пацієнта. Утім, посилений контроль за відпуском рецептурних препаратів буде після завершення воєнного стану в країні. 

"Ми не заходимо в політику якогось жорсткого регулювання без розуміння яка кінцева мета. У нас чітка мета – забезпечити доступність, якість та безоплатність медичної допомоги. Самолікування великою кількістю препаратів, які хтось підказав або хтось на папірці написав і сказав що це ок", – сказав міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Був скажений ажіотаж в аптеках: що насправді змінилось для черкащан та як на продаж рецептурних ліків реагують фармацевти і лікарі

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору