Правоохоронці перевірятимуть сертифікати черкащан про вакцинацію від коронавірусу за QR-кодом

18 жовтня 2021, 18:42

Працівники поліції зможуть перевіряти сертифікати про вакцинацію за допомогою планшетів. Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький у ефірі програми «Сніданок з 1+1».

Олексій Білошицький поінформував, що Національна поліція спільно з Мінцифрою розробили та розпочали інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських для швидкої перевірки сертифікатів з «Дії» або сканувавши паперовий його варіант.

- Перевіряти сертифікати про вакцинацію громадян з 21 жовтня будуть працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також працівники Патрульної поліції України. Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків, – сказав заступник начальника Департаменту патрульної поліції України.

Олексій Білошицький наголосив, що у паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити: інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я.

- Всі дані про вакцинацію громадян вже є в реєстрі, який також підключений до міжнародних баз. Інформація буде перевірятися дуже ретельно. Працівники, які перевірятимуть свідоцтва про вакцинацію, мають пересвідчитися у правдивості свідоцтва, адже відомі випадки їх підробки, – розповів він.

За виготовлення і збут підробленої медичної документації правопорушникам може загрожувати покарання. Йдеться про штраф у 17 тисяч гривень або до 5 років позбавлення волі. За використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання. Це штраф на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до 2-х років.

- Люди, які купують підроблені сертифікати про вакцинацію, у випадку виявлення підробки, будуть притягуватися до відповідальності. Це може бути штраф від 17 до 34 тисяч гривень. У випадку, якщо буде доведено, що особа розповсюдила хворобу, вона може бути притягнена до  кримінальної відповідальності», – додав Олексій Білошицький.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору