Право батьків чи вибір людини: як черкащани ставляться до хрещення у дитячому і дорослому віці

10 листопада 2016, 11:07

krestik_dlya_kresheniya_rebenka_soveti_po_viboru

Після народження дитини батьки задумуються над питанням хрещення. Раніше ніяких сумнівів – хрестити дитину чи ні – не виникало. Сьогодні ж батьки все частіше дають дітям право усвідомленого вибору – пройти таїнство хрещення у дорослому віці зі сформованим світоглядом, пише in.ck.ua.

У питанні хрещення дитини більшість батьків керується традиціями. Черкащанка Ольга Власенко разом із чоловіком ставлять ці традиції під сумнів. На їхню думку, віросповідання має бути свідомим вибором свідомої людини.

- Цього року в нашій родині з’явився син. І мене, і чоловіка хрестили ще немовлятами, обоє віримо в Бога. Я завжди була категорично "за": дітям потрібно проходити церемонію таїнства хрещення немовлятами, через місяць-два після народження. Наш тато – не “за”, і не “проти”... Він вважає, що людина повинна сама вирішувати, яку віру приймати, і чи приймати її взагалі. Він обґрунтував мені свою думку, і я повністю його підтримала. Мало хто знає, що, наприклад, Ісус Христос прийняв хрещення в 30 років. Мало хто знає, що в Біблії сказано, що хрещення – це свідомий знак каяття в гріхах, тож про яке каяття може йти мова у випадку з немовлям? Обміркувавши все, ми разом вирішили не поспішати з хрещенням. Хтось може вважати нас неправими, що тільки батьки повинні це вирішувати. Але це наш вибір, і ми розділяємо його один з одним, - говорить черкащанка Ольга Власенко.

Хрещення є одним із семи таїнств Православної Церкви. Воно символізує духовне переродження людини. Священнослужителі говорять, що хрещення приймають не для того, щоб отримати життєвий успіх чи позбутися неприємностей, а щоб мати вічне життя в Бога.

Перші християни справді приймали хрещення усвідомлено у дорослому віці, після знайомства з життям Христа, його вченням. Раніше дитяча смертність була дуже високою, тому згодом до таїнства почали приносити немовлят. Усвідомлену відповідальність за них брали на себе дорослі хрещені батьки, які зобов'язувалися виховати дитину в християнському дусі.

- Дитинку можна хрестити з восьмого дня від народження. У православній церкві даються хресні батьки, власне, вони несуть відповідальність за своїх похресників, саме вони мають утверджувати їх у вірі. Після хрещення дитина стає членом християнської церкви. Рішення, хрестити дитину чи ні, мають приймати рідні батьки. Вони мають розуміти – Бог дав батькам дар народити маля, а вони мають відповідальність охрестити дитину. Варто пам’ятати: "Хто не родиться з води й Духа, той не може ввійти в Царство Боже". Але Бог піклується про всіх, - розповідає голова інформаційного управління Черкаської єпархії отець Андрій.

- В якому віці похрестили дитину, абсолютно не впливає на те, близька вона до Бога чи ні. Питання в іншому – наскільки сильною є її віра. В цій концепції варто розуміти – є щось, чого я не бачу, але це є в мені. Страх – це віра навпаки, віра в погане. Мотивуємося вірою – вона нам допомагає! Якщо ми мотивуємося страхом – притягуємо відповідні події в життя. Цінність віросповідання має підтверджуватися двома речами: по-перше, людина має говорити про свою віру, по-друге, діяти відповідно до віри, зазначає психолог Станіслав Гурський.

- Я народився в сім’ї атеїстів, тому й нехрещений. В церкві я вперше опинився, коли мені було десять років. Попри те, що всередині було дуже красиво, враження залишились суто негативні. Ніколи не переймався тим, що я не хрещений. Також не переймаюся тим, що не належу до жодної з релігій. Я вважаю це зайвим, навіть шкідливим. Відсутність віри не заважає мені бути чесним, співчутливим, чемним, любити близьких, друзів і робити щось корисне для оточуючих, - каже черкащанин Олексій Івашин.

Хрестити чи не хрестити дитину, і в якому віці це робити – особиста справа кожної родини, яку вирішують відповідно до віросповідання та власної життєвої позиції. Головне, аби це не було формальністю чи наслідком моди.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору