Працівники Черкаського тубдиспансеру три місяці працюють без зарплати

23 серпня 2022, 22:37

Завідувач відділення легеневої хірургії Святослав Танчин, медсестра та пацієнт диспансеру. Фото: Суспільне. Черкаси

Працівники обласного протитуберкульозного диспансеру три місяці без заробітної плати. Все через те, що виплати затримує Національна служба здоров’я України, повідомляє Суспільне.

У хірургії обласного тубдиспансеру медична сестра Інна Новосілецька працює сама і без санітарки.

"На ніч одна медсестра залишається на тяжких хворих. Зараз у нас 11 пацієнтів, було 15, люди виписуються, але ж хворі тяжкі – на дренажах, післяопераційні, велика відповідальність лягає на медичну сестру", – пояснила вона.

Пані Інна розповіла: грошей за роботу не отримує уже четвертий місяць:

"Останні три місяці я не отримувала, взагалі без коштів. Дітей потрібно годувати, чоловік воює, теж важко, тому що забрали, його немає. Квартиру потрібно утримувати, на проїзд.

За словами завідувача відділення легеневої хірургії Святослава Танчина, якщо людям не платитимуть зарплату, вони будуть звільнятися.

"Шкода, працівники відділення мають навички роботи з легеневими хворими, їх не так багато є, разом із тим відділення доведеться закривати. Це хворі, які не можуть собі дозволити заплатити або поїхати в Київ і заплатити шалені гроші за операцію, вони не можуть, вони знедолені", – пояснив Святослав Танчин.

Попри відсутність фінансування, персонал диспансеру продовжує виконувати свої обов’язки, розповіла завідувачка амбулаторно-поліклінічного відділення Алла Кондратьєва.

"Ми щоденно приходимо, обслуговуємо пацієнтів і лікуємо туберкульоз у всіх пацієнтів області. На жаль, на сьогодні в області ми є єдиним закладом, який надає допомогу таким хворим. У нас зараз в стаціонарі приблизно 150 пацієнтів хворих на туберкульоз і двомстам пацієнтам ми надаємо амбулаторно допомогу".

Вона розповіла, до медичної реформи заклад отримував гроші за кількість ліжок та працівників, після – лише за надані послуги.

"21-ий рік був ковідним, і дещо був спад виявлення туберкульозу. Це не значить, що його було мало. На початок повномасштабної війни в Україні нас Національна служба здоров’я України перевела на середню оплату. Тобто взяли 21-ий рік, скільки там в середньому було випадків виявлено, стільки нам ця оплата за договором і проводиться, це вийшло приблизно два мільйони", – розповіла Алла Кондратьєва.

За словами головного лікаря Мирона Олійника, востаннє таку суму диспансер отримав 28 червня. Цими коштами погасили заборгованість із зарплати за квітень та 20% за травень. Після того, за його словами, жодних надходжень не було.

"35 мільйонів нам виділили до кінця року, сім місяців залишилося. Ми порахували, що 5 мільйонів повинно бути в місяць. А от з того, як вони виділили нам зараз два мільйони 60 тисяч, я хочу знати, бухгалтер зараз ці всі проблеми вирішує, із чого і як вони вираховують, чого воно саме так, чому не три мільйони, чому не чотири, знаючи нашу заборгованість. Заборгованість у нас зараз майже тринадцять мільйонів", – прокоментував Мирон Олійник.

Директорка департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України Лілія Гудзь телефоном пояснила: з обласним протитуберкульозним диспансером укладений договір на десять пакетів медичних послуг. Серед них є і збереження кадрового потенціалу.

"Найближчими днями лікарня отримає кошти за іншими пакетами послуг, крім збереження кадрового потенціалу. Про збереження кадрового потенціалу – заклад повинен підписати звіт про заборгованість станом на перше червня, і після підписання звіту він отримає кошти. Потім він отримає кошти за наступний звіт про заборгованість про заробітну плату", – пояснила Лілія Гудзь.

За словами пані Лілії, усього з початку 2022 року за всіма пакетами послуг заклад отримав 18 мільйонів гривень.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору