Прапор Черкаської області підняли на найвищу гору Західної Європи

04 липня 2014, 15:11

Черкаські альпіністи піднялись на найвищу точку Західної Європи – гору Монблан в Альпах, і встановили там прапор черкаської області. Тепер стяг Черкащини майорить на 4810-метровій висоті над рівнем моря.

Стартували черкащани від поселення Шамоні, що у підніжжя Монблану. Маршрут передбачав сходження альпіністів на три вершини: двох нижчих – дю Такюль и Мон-Моді – та безпосередньо Монблан, звідки відкриваються види на головні вершини Альп.

Учасникам сходження довелось здійснити кілька льодових траверсів, технічно-складні сніжно-льодові ділянки та круті переходи. Завершення повного траверсу масиву передбачало подолання крутого колуару під каменепадом, що серед альпіністів має назву «колуар смерті». Візуально – це вузька ділянка, відвісна ущелина між гребнями Монблану, висотою близько кілометру та шириною у 40-60 метрів, яка щорічно забирає людські життя.

– Долаючи маршрут, не можна просто зупинитись, взяти і спуститися вниз, і єдиний шлях відступу – це просто рухатись вперед і на вершини. Цей траверс вимагав значних фізичних сил та технічних навиків, – зазначає підкорювачка Монблану, черкаська альпіністка Анастасія Скрипченко.

Однак черкащани впевнено здолали «Траверс трьох вершин», що дозволило не лише підняти прапор на вищу точку Західної Європи, а й потрапити у саме серце засніжених долин, закритих від пересічних спостерігачів хребтами Альп.

Для довідки: З підкорення гірського масиву Mont Blanc в Альпах розпочалась історія альпінізму. Саме на ці вершини 8 серпня 1786 року піднялися два альпіністи – Jacques Balmat та Dr. Gabriel Paccard.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Софт "под ключ"! Быстро скачать симуляторы игровых автоматов без процентов и переплат.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору