Потужний інвестор хоче побудувати в Черкасах сучасний завод

04 грудня 2014, 12:42

2612_Lepetukha На Черкащині тривають перемовини стосовно будівництва на території області сміттєпереробного заводу. Інвестором є міжнародна компанія OAK Utility Solutions and Development, яка має центральний офіс у Бахрейні.

Сьогодні під час сесії міськради депутати розглянули можливість укладання попереднього договору, згідно з яким Черкаська міськрада гарантує виділення земельної ділянки, якщо інвестор розпочне будівництво заводу. Такий процес не означає виділення земельної ділянки сьогодні, а свідчить про готовінсть міськради надати землю в майбутньому. Проте народні обранці не були обізнані з пунктами договору, тому ухвалили рішення винести це питання на наступне засідання сесії міськради, щоб до цього часу більш детально ознайомитися із договором.

Нагадаємо, такий завод у разі введення в експлуатацію зможе переробляти 450-500 тонн сміття на добу (частину з якого, зокрема, скло, використовуватимуть повторно). Уже з нього далі виготовлятимуть синтетичний газ для різноманітних генераторів та золу.

- Наразі ми маємо затвердити попередній договір про виконання зобов'язань. Один із варіантів земельної ділянки, яку наразі інвестор розглядає під забудову, знаходиться за адресою проспект Хіміків, 74. Інвестор напркінці грудня формує бюджет, якщо ми не заключимо попередній договір, то гроші на будівництво заводу у наступному році не передбачать. Це дуже потужний інвестор, за яким можуть піти й інші, - повідомив депутат Петро Чернявський.

Будівництво заводу триватиме протягом 1-1,5 року. Щоб почати будівництво потрібно пройти ТЕО, це займе від 3 місяців до півроку і коштує 300 тисяч євро. Потім питання будівництва такого заводу буде винесено на обговорення громади. Громада вирішуватиме, чи доцільним буде будівництво сміттєпереробного заводу в місті.

За словами Петра Чернявського, заводи такого типу сьогодні не завдають значної шкоди екології. - Ці заводи є передовою світовою технологією. У Америці вони розташовані досить близько до міст. Це не спалювання сміття, це дуже чиста сміттєпереробка, - наголосив депутат.

Виникла необхідність отримання сертифіката відповідності на виріб чи виробництво? З «УкрБУДСЕРТ» ця процедура займе мінімум часу та грошей!

Поділитись

Коментарі

Вгору