Порошенко затвердив орден Героїв Небесної Сотні (малюнок)

05 листопада 2014, 08:36

1

Президент України затвердив Статут ордена “Героїв Небесної Сотні”. Про це йдеться у його Указі № 844/2014 від 3 листопада 2014 р, розміщеному на офіційному Інтернет-представництві Президента.

Нагороджений орденом Героїв Небесної Сотні іменується лицарем ордена Героїв Небесної Сотні.

Орденом відзначаються особи “за громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, активну благодійну, гуманістичну, громадську діяльність в Україні, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інших подій, пов’язаних із захистом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України”, йдеться в Указі Президента.

Нагородження орденом Героїв Небесної Сотні може бути проведено посмертно.

Знак ордена Героїв Небесної Сотні виготовляється зі срібла і має форму прямого рівностороннього хреста з однаковими основами на його кінцях. Хрест покритий напівпрозорою блакитною емаллю, зі срібною облямівкою по периметру. У центрі хреста – зображення небесного воїна в обладунках з мечем та щитом. Обладунки та щит стилізовані під відповідні саморобні предмети спорядження учасників Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року). Усі зображення рельєфні. На зворотному боці знака ордена розміщений напис рельєфними літерами “СВОБОДА ТА ГІДНІСТЬ” та вигравіруваний номер знака.

Орден Героїв Небесної Сотні носиться з лівого боку грудей.

1

Коментарі

Вгору