Пораненим бійцям немає чим лікуватися та що їсти, – смілянський волонтер

04 лютого 2015, 07:28

1

Смілянин Олександр Коваленко готується до п’ятої поїздки на Схід. У волонтерському пункті Благодійного фонду «Час надії» завантажується продуктами, речами першої необхідності, інформує ГромЧе.

– Зараз їдемо до Артемівської лікарні, в якій надають першу допомогу пораненим українським бійцям. Це не госпіталь. Звичайна лікарня. У районі Дебальцево вона єдина вціліла, тож зараз працює як «швидка допомога», – розповідає Олександр Коваленко.

Лише у суботу чоловік повернувся із останньої поїздки на Схід. Перебував там із дружиною впродовж трьох днів.

– Ну що сказати? Смуток і біль. Ось всі враження. Коли ми відвантажувалися у госпіталі і за півгодини туди привезли трьох важкопоранених, це було досить тяжко бачити. Але при цьому у солдат дуже високий бойовий дух. Вони готові і чекають тільки ясної чіткої команди і підтримки. Ми відвідали 80-ту бригаду, 34-ту. Усюди зустрічали черкащан. Намагалися прорватися у Вуглегорськ, оскільки везли ще й гуманітарну допомогу для місцевих жителів. Але не змогли – розпочалися бої, – констатує смілянин. – Довелося повертатися в Дебальцево.

На питання, чого ж найбільше потребують українські військовики, волонтер відповідає миттєво: «Зброї».

– Дуже прикро коли на блок-посту стоїть танк, але це просто сувенір, – відзначає чоловік. – Великим провалом виявилися і лікарні. Повна відсутність медикаментів. Заходиш у їдальню, оглядаєш склади, а вони – порожні. І хворі не лежать, а сидять, бо їх надто багато… Саме тому закупили для хлопців медикаментів більш як на 20 тисяч гривень. Хоча й цього замало. Потреби значно вищі.

Допомогти волонтерам може кожен. Зокрема кошти на медикаменти для бійців можна переводити на волонтерські рахунки:

Ощадбанк,  4790-7000-0141-8111 волонтерська безвідсоткова картка (Когут Лариса)

ПриватБанк, 4149 4378 0454 2015 (Тимошенко Галина Володимирівна)

А також на рахунок Благодійного фонду «Час надії»: р/р 26005060283379 в ПриватБанк МФО 354347, ЄДРПОУ 22792510. В призначенні платежу вказати: благодійні пожертви.

Також можна приносити допомогу за адресою: бул. Шевченка, 205 (ДП «Черкаський НДІТЕХІМ», вхід в арку, 1-ий поверх.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору