Понад півмільйона гривень виділено на ремонт будинку по вулиці Гагаріна

13 лютого 2014, 16:02

 

Більше півмільйона гривень закладено у бюджетному запиті на цей рік на проблемний будинок по вул. Гагаріна, 45, де відбулась деформація торцевої стіни та склалась небезпечна ситуація для мешканців цієї багатоповерхівки. Цих коштів має вистачити на проведення ґрунтовного інструментального обстеження, а також – безпосередні роботи з укріплення стін. Проте остаточне слово – за депутатами міської ради, які розглядатимуть проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку та проект бюджету розвитку на найближчій сесії міськради.

Про це повідомляє прес-служба виконкому Черкаської міської ради.

Перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства - начальник управління ЖКГ Черкаської міської ради Алла Грохольська розповіла, що будинок по вул. Гагаріна, 45 зводився як житлово-будівельний кооператив. Згодом у ньому було створене об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Гагаріна-45», яке діє донині.

– Враховуючи, що ситуація з цим будинком – вкрай неоднозначна і потребує оперативного втручання та реагування, міська рада взяла зобов’язання стовідсотково проводити фінансування на розробку проекту, проведення ґрунтовного інструментального обстеження та виконання безпосередніх робіт з укріплення будинку , – наголосила Алла Олександрівна. – В бюджетному запиті на цей рік закладено 513 тисяч гривень на будинок по вул. Гагаріна,45. З них 25 тисяч – на інструментальне обстеження проблемної багатоповерхівки.

Попереднє обстеження підтвердило, що однією з причин порушення цілісності будинку були неправомірні дії власника квартири №2 з переобладнання його оселі на першому поверсі будинку та підвалу у перукарню та сауну. А також – неякісним монтажем, браком змонтованих конструкцій.

– Відповідно до висновків, наданих ПрАТ «Черкасицивільпромпроект», однією з причин виникнення деформації торцевої стіни є негативний вплив при переобладнанні квартири №2 під перукарню з пробиванням прорізів без підсилення в чотирьох несучих конструкціях та використання технічного підвалу будинку не за призначенням, влаштування там сауни - інформує Алла Грохольська.

Тоді як начальник відділу сприяння ОСББ департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Любов Іващенко повідомила, що міська влада бере активну участь у вирішенні питання щодо будинку по вул. Гагаріна,45. Зокрема, протягом 2011-2012 років на посилення несучих конструкцій першого під’їзду будинку по вул. Гагаріна, 45 ОСББ «Гагаріна-45» отримало з міського бюджету більше 400 тисяч гривень.

Торік на зазначені цілі було передбачено майже 585 тисяч гривень. Тоді як ОСББ використало лише близько 97 тис. грн. – оскільки не знайшлось професійних організацій, які б виконали необхідний обсяг робіт з укріплення будинку.

За її словами, діяльність об’єднань співвласників багатоквартирного будинку регулюється Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», іншими нормативно-правовими актами та статутом об’єднання.

Відповідно до статті 10 зазначеного Закону та статуту ОСББ «Гагаріна-45» визначати підрядника та укладати договори на виконання робіт по ремонту будинку є одним із повноважень правління.

– Оскільки за минулий рік об’єднання так і не знайшло підрядну організацію, яка б виконала зазначений обсяг робіт, ця пропозиція донині лишається у силі. Тож запрошуємо до співпраці професіоналів, які мають досвід з проведення будівельних робіт з укріплення несучих конструкцій житлового будинку, а також – технічні можливості , – наголошує Любов Іванівна.

За детальною інформацією варто звертатись до начальника відділу сприяння ОСББ Любові Іванівни Іващенко за тел. 32-00-78, або до голови правління ОСББ «Гагаріна-45» Первунінської Тамари Михайлівни за тел. 56-38-00.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору