Понад 800 черкащан успішно реалізували право на безбар’єрне сприяння працевлаштуванню

01 грудня 2021, 11:55

Підібрати кандидата на інклюзивну вакансію можуть допомогти в службі зайнятості. Саме там знаходяться найповніші реєстри, що дозволяють підібрати фахівців, які найкраще відповідають вимогам і запитам роботодавців.

Протягом січня-жовтня 2021 року працедавці Черкаського регіону подали до Черкаської обласної служби зайнятості 213 вакансій для праці людей з інвалідністю. Серед них були пропозиції, як для робітників, які не потребують спеціальної підготовки, так і для висококваліфікованих спеціалістів. 

За цей період послугами обласної служби зайнятості скористався 3861 шукач роботи з інвалідністю, 872 особи були працевлаштовані. У переважній більшості вони почали працювати водіями автотранспортних засобів, охоронниками, рибалками прибережного лову, спеціалістами державної служби, трактористами-машиністами та ін.

Як наголосив директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко, надання якісних соціальних послуг для людей, які на рівних не можуть конкурувати на ринку праці, було і залишається пріоритетним завданням обласної служби зайнятості.

- Думаю зайвим буде говорити, що карантин суттєво змінив орієнтири ринку праці. Багато людей втрачали роботу, дехто перекваліфікувався, хтось почав працювати дистанційно. На жаль, на сьогодні відсутні пропозиції роботодавців щодо використання надомної праці, що значно б розширило спектр пошуку роботи  громадян з інвалідністю. Тому проблема сприяння професійній самореалізації людей з інвалідністю постійно стикається із суперечностями між їх потребами і тенденціями ринку праці. Відмічу, що для того, щоб працевлаштувати людину з інвалідністю, роботодавцю не обов’язково «вигадувати» додаткове робоче місце. Такі працівники можуть зайняти позицію, передбачену штатом. Наприклад, серед безробітних людей з інвалідністю багато кваліфікованих юристів, бухгалтерів, IT-фахівців тощо, - коментує Григорій Дендемарченко.

Зі слів керівника обласної служби зайнятості, цій категорії людей потрібен посилений соціальний захист. Це люди, які потребують допомоги служби зайнятості не лише в період працевлаштування, а й в подальшому. Тому  після працевлаштування, фахівці здійснюють соціальний супровід за їх згодою від 6 місяців до 1 року. Працівники служби зайнятості, у разі потреби, надають консультації, психологічну підтримку, тримають на контролі процес адаптації людини на новому робочому місці щодо надання та дотримання роботодавцем пакету соціальних послуг та створення належних умов праці.

Для фахівців не є показником група інвалідності людини, яка шукає роботу. Сприяння працевлаштуванню відбувається згідно рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) та побажань клієнта. Враховується потреба наприклад, в більш частих або тривалих перервах в роботі, неможливість праці у нічний час тощо.

Якщо порівнювати докарантинний період (2019 рік) з нинішньою ситуацією, то бачимо, що чисельність людей з інвалідністю, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні до Черкаської обласної служби зайнятості зросла на 38,2 %. Поряд з цим помічається тенденція до зменшення реєстрації безробітних серед молоді, які мають інвалідність. У порівнянні з 2019 роком кількість таких осіб зменшилася на 1,2 %

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору