Понад 600 тисяч сіянців дуба та сосни висадять цьогоріч у Смілянському лісгоспі

06 квітня 2018, 07:22

До весняної лісокультурної кампанії у Смілянському лісгоспі, як і завжди, готувалися завчасно. Восени минулого року були проведені попередні роботи. Щоб виростити якісний садивний матеріал, забезпечити підвищення приживлюваності та мати можливість реалізовувати і використовувати його для власних потреб, незалежно від пори року, на підприємстві збільшують кількість садивного матеріалу, вирощеного із закритою кореневою системою (в поліетиленових пакетах) та в контрольованому середовищі (спеціальних коробах, де є можливість контролювати вологість грунту, захистити від палючого сонячного проміння). Наразі виникає потреба збільшення тепличного господарства лісгоспу, і саме тому у 2018 році заплановано створення 2-х сучасних теплиць.

Сьогодні лісівники не без гордості говорять про достатню кількість вирощеного садивного матеріалу на  розсадниках Мліївського та Сунківського лісництв, тимчасовому розсаднику Володимирівського лісництва в кількості 643 тис. сіянців. З них  – 388,4 тис. сіянців сосни звичайної, 222,4 тис. дуба звичайного (в цю кількість входять 86,1 тис. із закритою кореневою системою).

ДП «Смілянський лісгосп» у 2018 році запланував створення лісових культур на площі 117,1 га. За участю головної породи – дуба звичайного – буде створено 95,5 га (81,6%) лісових насаджень, з яких із закритою кореневою системою – 40,1 га, інша площа – 21,6 га (18,4 %), буде заліснена сосною звичайною.

Ще з минулого року лісівники подбали про лісонасіннєвий фонд: заготовили  2300 кг жолудя дуба звичайного та червоного, 300 кг – горіха чорного. У комплексі для зберігання лісового насіння в Будянському лісництві встановлена сучасна холодильна камера, в якій зберігається 2665 кг  дуба звичайного та 40 кг  сосни звичайної.

За матеріалами: smilalis.com.ua

Коментарі

Вгору